W drodze do pracy policjanci zatrzymali podejrzanego o gwałt

Warszawa

archiwum TVNPolicjanci zatrzymali mężczyznę

Policjanci z Serocka zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który jest podejrzany o gwałt i rozbój. 28-latek próbował oszukać funkcjonariuszy podając fałszywe dane.

Policjanci interweniowali po tym, jak dostali informację, że mężczyzna może znajdować się w aucie przejeżdżającym przez gminę. Byli akurat w drodze na służbę do serockiego komisariatu.

Fałszywe dane

"O poszukiwanym natychmiast powiadomili dyżurnego komisariatu i jadąc prywatnym samochodem byli z nim w stałym kontakcie. Dyżurny w miejscowości Wierzbica wystawił załogę patrolową, która zatrzymała do kontroli forda. W pojeździe siedziało trzech mężczyzn. Jeden z pasażerów na widok radiowozu wyrzucił przez okno torebkę, w której jak się później okazało, była marihuana" – informuje legionowska komenda.Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn. Jeden z pasażerów podał im fałszywe dane. W tym czasie do załogi patrolowej podjechali policjanci prywatnym samochodem, którzy znali rysopis poszukiwanego mężczyzny. 28-latek został zatrzymany."Następnie śledczy z Serocka przedstawili mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie środków odurzających zarzut. 22-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Poszukiwany został przekazany policjantom z komendy w Makowie Mazowieckim" – informuje policja.ran