W długi weekend nie musisz się nudzić

Warszawa

tvnwarszawa.plImprezy w długi weekend

Ci, którzy zostają w stolicy na długi weekend nie będą się nudzić. Nie zabraknie imprez, ciekawych wydarzeń. Pogoda ma sprzyjać miłośnikom aktywnego spędzania wolnego czasu.

Długi weekend zapowiada się słonecznie, chociaż synoptycy zapowiadają przelotne opady i burze. Wielu warszawiaków będzie chciało czas spędzić na plażach. Przy okazji mogą wypożyczyć na skwerze Flotyli Wiślanej obok mostu Łazienkowskiego kajaki i spłynąć na plażę za mostem Gdańskim.

30 maja

Wieczorem miasto przejmą łyżworolkowcy. O 20:30 rozpocznie się kolejny w tym sezonie Nightskating. Przed przejazdem rozpocznie się pokaz slalomu na rolkach. Start przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu.

31 maja

Dzień później na ulice wyjadą rowerzyści. Majowa Masa Krytyczna wystartuje o 18:00 na placu Zamkowym. Rowerzyści przejadą trasą:

Plac Zamkowy,Senatorska, Miodowa, Bonifraterska, Międzyparkowa, Słomińskiego, most Gdański, Starzyńskiego, rondo "Żaba", Odrowąża, Wysockiego, Bazyliańska, Kondratowicza, Chodecka, bł. Matki Teresy z Kalkuty, św. Wincentego, rondo "Żaba", 11 Listopada, Ratuszowa, Wybrzeże Helskie, Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Zajęcza, Topiel, Kruczkowskiego, Książęca, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy.

O 19:00 Klub Komediowy Chłodna przy ul. Naokowskiego 16 proponuje One Woman Show "Kredyt Zaufania". - Ten spektakl jest idealny na depresyjny śnieżny szwedzki poniedziałek, a także na gorący karaibsko-warszawski sierpień - zachęcają organizatorzy. To lekki i dowcipny show o sprawach nieważnych i podstawowych, takich jak: związki, życie płciowe, czy niespełnione marzenia. Bilety 30/20 zł.

W piątek ruszają Ursynalia. Choć nie zagra ZZ TOP i Bed Religion, organizatorzy tak jak w poprzednich edycjach, stawiają na mocne uderzenie. Na scenie pojawią się m.in. Motorhead, 3 doors Down, HIM, Bullet For My Valentine, TSA, Hunter. Ursynalia potrwają, aż do 2 czerwca.

1 czerwca

Sobota pełna jest atrakcji dla najmłodszych. 1 czerwca Stołeczna Estrada, Dorożkarnia i Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają na piknik z okazji Dnia Dziecka. Będzie można wziąć udział w programie: kulturalnym, edukacyjnym oraz sportowym. Organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt różnych warsztatów, zabawy, konkursy z nagrodami, występy, gry i aktywności sportowe. Start o 10:00.

Również na Torze Wyściów Konnych na Służewcu odbędzie się wielka impreza dla dzieci. Inżynier Max zabierze dzieciaki do świata maszyn i pojazdów. - Jeśli chcecie zobaczyć koparki, wywrotki, dźwigi, wozy staży pożarnej i policji, traktory oraz inne pojazdy obsługujące miasto jak śmieciarki czy polewaczki, to przyjdźcie na to niezwykłe wydarzenie – zachęcają organizatorzy.

O 12:00 atrakcje przygotował Teatr Kamienica. w al. Solidarności 93. Rusza tam premiera spektaklu dla dzieci pt. "Jaś i Małgosia". Dzieci będą mogły nauczyć się jak zrobić dym w kotle czarownicy, sprawdzą, jak światłem wyczarować leśny świat i w jaki sposób można ożywić zwierzęta.

1 czerwca atrakcje przygotował również ogród zoologiczny. Organizatorzy zapraszają na przedstawienie teatralne dla dzieci, występy zespołów wokalno-tanecznych Fasolki i Gong, a w zaczarowany świat piratów zabierze wszystkie dzieci Pan Yapa. Również odbęda się pokazy tańca, malowanie buziek, festiwal baniek mydlanych.

2 czerwca

O 11:30 w w parku Bródnowskim zacznie się XVIII Warszawski Turniej Rycerski o szablę Króla Zygmunta III Wazy 2013. Tematem przewodnim będzie "Odsiecz wiedeńska 1683–2013". Turniej Rycerski jest imprezą, której zasadniczym celem jest ochrona przed zapomnieniem niektórych ważnych elementów dziedzictwa narodowego. Odbędzie się blok turniejowy, blok historyczny, blok rzemiosł dawnych i archeologii doświadczalnej, blok atrakcji dla dzieci oraz blok muzyczny "Muzyka źródeł".

Dla miłośników mocniejszych wrażeń idealny będzie mecz futbolu amerykańskiego. O godz. 14 na boisku rugby AWF (ul. Marymoncka 34) odbędzie się mecz pomiędzy Crusaders Warszawa a Olsztyn Lakers.

Wieczór należeć będzie do Lana Del Rey, która wystąpi na Torwarze o 21:00. Młoda Amerykanka przebojem wdarła się do światowej czołówki muzyki pop dzięki singlowi „Video Games”. Bilety kosztują 120 zł (płyta), 140 zł (miejsca siedzące) i 180 zł (loża honorowa, sektory S i H).

3 czerwca

"Wyłącz system vol. 5" to impreza poświęcona krajom byłego bloku komunistycznego. Zabawa odbywać będzie się w Domu Spotkań z Historią oraz w dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser przy ul. Ząbkowskiej. W programie pokazy filmów i zdjęć, muzyka z epoki, spotkania i dyskusje, spacery oraz Fiesta – wielka impreza taneczna.

lata/par