W czwartek śnieg i gołoledź

Warszawa

tvn24.plPrognoza pogody na czwartek

Od dwóch dni wiele rozmów w Warszawie rozpoczyna się od kwestii pogodowych: pojawił się śnieg, zrobiło się zimno. W czwartek ten temat może być jeszcze bardziej absorbujący. Zapowiada się pogorszenie pogody.

- W czwartek Polska będzie pod wpływem niżu w strefie frontów atmosferycznych, które przyniosą intensywne opady śniegu, które od zachodu będą przechodziły w deszcz i marznący deszcz powodujący gołoledź. Zatem na drogach będzie bardzo ślisko - mówi Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

W związku z przechodzącym przez nasz kraj niżem ciśnienie będzie szybko spadać. Dziś w południe w Warszawie było 1006 hPa, w nocy spadnie do 1000 hPa, a w czwartek do 991 hPa. Warto zaznaczyć, że największy spadek czeka nas w nocy z czwartku na piątek. W porównaniu do wtorku ciśnienie może być niższe aż o 30 hPa. Może to powodować bóle reumatyczne, dolegliwości zdrowotne i rozdrażnienie.

Pogoda w stolicy nie będzie jednak najgorsza w skali kraju. IMGW wydał ostrzeżenia dla północy i południa kraju. Więcej czytaj na tvnmeteo.pl

mś/b