W chmurze kolorowego pyłu. Z tej imprezy nikt nie wrócił czysty

Warszawa

TVN24Kolorowy bieg na Pradze

Po praskiej stronie Wisły unosiła się gęsta kolorowa mgła. Nie było to jednak zjawisko atmosferyczne, a Festiwal Kolorów. Zdjęcia z imprezy dostaliśmy na Kontakt 24 od internauty "banasia".

Wielobarwna impreza w tym roku odbyła się nad samym brzegiem Wisły, przy Wybrzeżu Helskim. W tym samym czasie, przy rytmach muzyki, tysiące ludzi obsypywało się różnokolorowym proszkiem holi.

Sama idea festiwalu nawiązuje do hinduskiego święta Holi. Obrzucanie się kolorowym pyłem ma symbolizować odrzucenie wszelkich złości oraz zmianę pór roku.

"Niech żyje kolor"

Tegorocznej imprezie towarzyszył również Bieg Kolorów. Biegacze mieli do pokonania 5 km. - Niech żyje kolor. (…) To jest coś fantastycznego. Przeciwieństwo tych złych emocji - powiedziała uczestniczka biegów. - Jest super, wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie - dodaje inna biegaczka.

Festiwal Kolorów cieszy się popularnością na całym świecie. W Polsce organizowany jest po raz trzeci. W tym roku podobne do warszawskiej imprezy odbyły się m.in. w Łodzi, Poznaniu, Białymstoku. Najbliższy festiwal już w sierpniu, w Gdańsku.

Kolorowy bieg
Banaś /Konktat 24

Czytaj też na Kontakcie 24

ank/aw