Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

W centrum stolicy powstaje plaża. "Wysypią 1000 ton piasku"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plPiaszczysta plaża w centrum

Przy Pałacu Kultury i Nauki powstaje plaża, która latem ma służyć warszawiakom. Otwarcie planowane jest na początek czerwca.

Śródmiejska strefa rekreacyjna powstaje przy Pałacu, od strony skrzyżowania ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.

- Na razie wysypano połowę piasku. Teren dookoła jest obłożony workami - relacjonował w niedzielę Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

"1000 ton - dokładnie tyle piachu jest nawożone w bezpośrednie sąsiedztwo Pałacu Kultury i Nauki" – podkreśla ratusz. Atrakcją ma być nie tylko plaża. Ma powstać też strefa dla osób, które chcą aktywnie spędzać czas. W skład wejdą boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, a także dwa kolejne do badmintona.

"W obrębie boisk teren wysypany zostanie 40-centymetrową warstwą piachu, a w strefie rekreacyjnej 25-centymetrową" - wyjaśniają urzędnicy.

Leżakowanie w samym centrum

Boiska mają być otoczone trzymetrowymi siatkami, tzw. piłko-chwytami, a w ich zachodniej części zostaną ustawione trybuny dla 200 kibiców. Cały teren ma oświetlać sześć przenośnych reflektorów, pozwalających na prowadzenie rozgrywek także wieczorami.

Przygotowane ma zostać również zaplecze – szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. W części rekreacyjnej dostępne mają być leżaki, komplety ogrodowych stołów i krzeseł, a także parasole o trzymetrowej średnicy.

Wszystkie te atrakcje mają być dostępne dla mieszkańców od czerwca do połowy września.

Piaszczysta plaża w centrum Warszawy | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Piaszczysta plaża w centrum Warszawy | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Piaszczysta plaża w centrum Warszawy | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

WIZUALIZACJA STREFY:

Strefa rekreacji w centrum
um.warszawa.pl

ran/gp