Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

W biegu "policzą się z cukrzycą". Niedzielne utrudnienia

Najnowsze

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plBieg dla WOŚP (zdjęcie archiwalne)

W niedzielę odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W jego ramach ulicami Warszawy przebiegną uczestnicy biegu "Policz się z cukrzycą". W związku z tym warszawiaków czekają utrudnienia w ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Bieg "Policz się z cukrzycą" odbędzie się w niedzielę w godzinach 13.30-15. Uczestnicy ruszą sprzed głównej sceny WOŚP na placu Defilad i przebiegną pod Marszałkowską tunelem w ciągu Złotej.

Trasa biegu, utrudnienia

Dalej pobiegną ulicami: Jasną, Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską, przez plac Piłsudskiego, Wierzbową, przez plac Teatralny, Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Ossolińskich do placu Piłsudskiego i dalej Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Świętokrzyską, Jasną i tunelem w Złotej do mety na placu Defilad.

W związku z tym, że trasa biegu poprowadzona jest przez ścisłe centrum, okoliczne ulice będą wyłączane z ruchu. Nie będzie można skręcić z Marszałkowskiej w Świętokrzyską i Królewską oraz na plac Defilad.

Zamknięty zostanie także skręt z Alej Jerozolimskich w Kruczą oraz przejazd w ciągu Kruczej w kierunku placu Powstańców Warszawy.

Na ulicach: Królewskiej (od placu Piłsudskiego do Krakowskiego Przedmieścia), gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Ossolińskich, Fredry, Canaletta, Bednarskiej i Wierzbowej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i postoju.

Autobusy na objazdach

Podczas biegu autobusy zostaną skierowane na objazdy. Linie 102 i 105 pojadą ulicami Kruczkowskiego i Książęcą, a dalej Marszałkowską i Alejami Jerozolimskimi. Tymi ulicami pojadą również linie 107 i 111. Linie: 116, 178, 180, 503 i 518 jadąc w kierunkach południowych, zjadą z Miodowej przez Kapucyńską w Solidarności i dalej z Bankowego pojadą Marszałkowską.

W kierunkach północnych pojadą z kolei Marszałkowską i Andersa.

Autobusy linii 128 i 175 z Al. Jerozolimskich skierują się na plac Trzech Krzyży, gdzie będą miały przystanek końcowy. Linia 222 z kolei pojedzie Emilii Plater na plac Grzybowski. Z powrotem pojedzie ulicami Królewską i Marszałkowską.

Ponadto około godziny 20, w czasie finału zbiórki WOŚP na placu Defilad możliwe będzie zamknięcie na kilkanaście minut ruchu na Marszałkowskiej pomiędzy Świętokrzyską, a rondem Dmowskiego.

W tym czasie autobusy linii 520 zostaną skierowane objazdem ul. Emilii Plater. W przypadku długotrwałego wyłączenia ruchu tramwajowego na Marszałkowskiej, linie: 4, 15, 18 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ulicami Nowowiejską - al. Niepodległości - Chałubińskiego do al. Jana Pawła II.

ZOBACZ FINAŁ UBIEGŁOROCZNEJ EDYCJI WOŚP:

Światełko do Nieba w 2017 rokuTVN24
wideo 2/2

PAP/kz/pm

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl