W autobusie z taką naklejką kupisz bilet bez problemów

Warszawa

ZTMTaka naklejka informuje, że w pojeździe znajduje się biletomat

Od środy 259 pojazdów komunikacji miejskiej oznaczonych jest naklejkami, dzięki którym pasażerowie wiedzą, czy w danym pojeździe jest biletomat.

Naklejki o wymiarach 10 x 10 cm, są biało-granatowo-czerwone. Znajduje się na nich napis BILETOMAT oraz symbole monet, którymi można płacić za bilety.

Z myślą o cudzoziemcach, piktogram został przygotowany w wersji dwujęzycznej – polskiej i angielskiej.

Widoczne dla pasażerów

W autobusach i tramwajach, piktogramy umieszczono przy drugich drzwiach, a w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej przy drzwiach zlokalizowanych najbliżej biletomatów. Dzięki temu, osoby czekające na przystanku, już w momencie wsiadania, będą wiedziały, czy w pojeździe znajduje się urządzenie oraz którymi drzwiami wsiąść, aby wygodnie do niego dotrzeć.

Od 2010

Montaż biletomatów w środkach komunikacji miejskiej rozpoczął się w 2010 roku. Obecnie pasażerowie mogą korzystać z bieltomatów w 148 autobusach, 98 tramwajach i 50 pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej.

W biletomatach można kupić wszystkie rodzaje biletów kartonikowych. W lutym br. osoby korzystające z komunikacji miejskiej kupiły w biletomatach prawie 140 tys. biletów.

ZTM/su/roody