W 30 minut z Choszczówki do metra

Warszawa

ZTMSzybciej do metra?

W jaki sposób szybko dojechać z Choszczówki i Białołęki Dworskiej do metra? Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego podpowiada: wystarczy korzystać z linii autobusowej 176 z przesiadką na pociąg.

Zarząd Transportu Miejskiego podaje, że zsynchronizował rozkład jazdy linii 176 z rozkładami jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej (linie S3 i S9) i Kolei Mazowieckich, zatrzymujących się na przystanku kolejowym Warszawa Płudy.

Dwie przesiadki

Dzięki temu mieszkańcy Choszczówki i Białołęki Dworskiej będą mogli w pół godziny dostać się do stacji metra Dworzec Gdański. Autobusy muszą być jednak punktualne. Zgodnie z planem autobus z Choszczówki w dzień powszedni jedzie siedem minut do przystanku PKP Płudy.

"Przykładowy autobus linii 176 wyrusza w dzień powszedni z Choszczówki o 7.44. Siedem minut później zatrzymuje się na przystanku PKP Płudy. Pociąg SKM odjeżdża z przystanku kolejowego Warszawa Płudy o 7.57, a na stację kolejową Warszawa Gdańska dociera 12 minut po ósmej. Tam pasażerowie mają do wyboru szybką komunikację szynową – metro oraz tramwaje kursujące ulicami gen. Andersa i Słomińskiego." - wylicza ZTM.

Specjalne oznaczenia

Kursy linii 176 – zsynchronizowane z kolejowymi rozkładami jazdy – zostały oznaczone w rozkładach jazdy dostępnych na przystankach i na stronie ZTM. Kursy z możliwością dogodnej przesiadki na przystanku kolejowym Warszawa Płudy do pociągów SKM zostały oznaczone literą "s", a do pociągów Kolei Mazowieckich literą "m".

lata/mz