Veturilo wróci 2 kwietnia

Rowery w bazach
Rowery w bazach
Marcin Gula / tvnwrszawa.pl
Marcin Gula / tvnwrszawa.plRowery w bazach

Po zimowej przerwie rowery zaczynają wracać na stacje Veturilo. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal tvnwarszawa.pl, start sezonu nastąpi już 2 kwietnia.

Rowery pojawiły się już np. przy urzędzie dzielnicy Bielany. Nie oznacza to jeszcze, że można je wypożyczyć.

- Prawdopodobnie do końca tego tygodnia firma Nextbike zgłosi gotowość systemu do odbioru. Patrząc na długoterminowe prognozy pogody, uruchomienie systemu powinno zbiec się w czasie z nastaniem wiosny - napisał Łukasz Puchalski, pełnomocnik ratusza ds. komunikacji rowerowej.

Jak udało nam się ustalić, wiosna nastanie we wtorek 2 kwietnia.

47 tysięcy użytkowników

W ubiegłym roku w ramach systemu miejskich rowerów uruchomiono 69 stacji (w tym 11 systemu Bemowo Bike) w Śródmieściu, na Bielanach, na Ursynowie i na Bemowie. W systemie Veturilo aktywnych jest obecnie ponad 47 tys. osób. Do tego należy doliczyć ponad 9 tys. użytkowników w systemie Bemowo Bike.

- W tym roku uruchomimy ok. 150 stacji, czyli trzykrotnie więcej, niż przed rokiem. Będą to stacje uruchomione przez ZTM, ale także sfinansowane z funduszy dzielnic i przez podmioty prywatne – zapowiada Igor Krajnow, rzecznik Zarządu transportu Miejskiego.

Osoby, które chcą korzystać z wypożyczalni, muszą zarejestrować się na stronie www.veturilo.waw.pl. Po podaniu swoich danych i numeru telefonu należy zapłacić 10 zł, aby aktywować konto. Gdy chcemy wypożyczyć rower, podajemy swój numer telefonu oraz pin, który otrzymamy podczas rejestracji. Veturilo - oznacza w esperanto transport, środek transportu i trenowanie

Co nowego w systemie Veturilo?
Co nowego w systemie Veturilo?Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

bako/roody

Pozostałe wiadomości