Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Veturilo się rozrasta. Będą nowe stacje na Pradze Południe i w Ursusie

Najnowsze

ZTMW sierpniu system będzie liczył prawie trzy tysiące rowerów

Do końca sierpnia na Mokotowie, Pradze-Południe, w Ursusie i na Woli powstaną kolejne wypożyczalnie miejskich rowerów Veturilo. W czwartek ZTM podpisał umowę z operatorem sieci firmą Nextbike.

- Moda na rower trwa. Dzięki Veturilo w ciągu zaledwie trzech lat staliśmy się rowerową stolicą Polski. Z naszego systemu korzysta na co dzień 180 tys. użytkowników, a rowery były wypożyczane prawie 3 mln razy. Dzięki jego rozbudowie o kolejnych kilkanaście stacji i 209 rowerów będzie mogło z niego korzystać jeszcze więcej mieszkańców - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta.

203 stacje do końca sierpnia

- Lokalizacje zostały wybrane przez władze dzielnic, po konsultacjach z ZTM oraz mieszkańcami - mówi Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.

Pięć stacji zostanie uruchomione w Ursusie. Zlokalizowane będą przy:

- PKP Warszawa Ursus, - PKP Warszawa Ursus Niedźwiadek, - urząd dzielnicy (pl. Czerwca 1976 r.), - skrzyżowanie ul. Skoroszewskiej i ul. A. Prystora, - OSiR przy ul. gen. K. Sosnkowskiego. Kolejne pięć wypożyczalni rowerów miejskich powstanie na Pradze Południe:

- urząd dzielnicy (ul. Grochowska 274), - pl. P. Szembeka, - ul. gen. A. E. Fieldorfa „Nila” (k. TESCO), - Jeziorko Balaton (skrzyżowanie ul. Kapelanów AK z ul. gen. R. Abrahama), - skrzyżowanie ul. Egipskiej i ul. Afrykańskiej.

Osiem nowych stacji powstanie na Mokotowie:

- stacja metra Racławicka - stacja metra Wierzbno - skrzyżowanie ul. A. J. Madalińskiego i ul. Puławskiej - skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej i ul. J. Gagarina - skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej i ul. W. Witosa - skrzyżowanie ul. Dolnej i ul. Jana III Sobieskiego - skrzyżowanie ul. Jana III Sobieskiego i ul. św. Bonifacego - pętla Stegny

Zostanie też uruchomiona dodatkowa stacja na Woli - przy skrzyżowaniu ul. Wolskiej i ul. Redutowej.

Przeniosą trzy stacje

Ratusz planuje też korekty w lokalizacji istniejących stacji. Wypożyczalnie cieszące się najmniejszą popularnością, będą przeniesione w inne miejsce.

Stacja z ul. Lubelskiej zostanie przesunięta na Rondo Wiatraczna, a wypożyczalnia z okolic Hotelu Saskiego trafi na Plac Teatralny. Z kolei wypożyczalnia przy kampusie AWF - na skrzyżowanie Wólczyńskiej i al. Reymonta.

Ratusz informuje, że wypożyczalnia stanie też na Mariensztacie. W połowie lipca ma pojawić się także kolejna stacja sfinansowana ze środków prywatnych – na ul. Marynarskiej.

Nowa stacja w Konstancinie

W połowie czerwca uruchomiona zostanie stacja w Konstancinie-Jeziornie. Będzie kompatybilna z pozostałymi punktami serwisu, co oznacza, że rowery miejskie będzie można wypożyczyć w Konstancinie, a oddać w Warszawie – i na odwrót. Władze podwarszawskiej gminy zdecydowały się na montaż pięciu stacji z 55 rowerami.

System roweru miejskiego w Warszawie działa od sierpnia 2012 roku. Liczy obecnie 174 wypożyczalnie.

CZYTAJ WIĘCEJ O ROZWOJU VETURILO.

Mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike PolskaMarcin Gula /tvnwarszawa.pl

Prezes Nextbike o zmianachMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

kś/ran

Źródło zdjęcia głównego: ZTM