Veturilo nie dla dzieci i otyłych. Nowy regulamin roweru miejskiego

Warszawa

ZTMNowy regulamin wszedł w życie w czwartek

W czwartek wszedł w życie zmieniony regulamin warszawskiego roweru miejskiego Veturilo. W myśl nowych zasad, dzieci poniżej 13. życia nie powinny samodzielnie wypożyczać jednośladu. Dodano także zapis, że maksymalne obciążenie roweru to 120 kilogramów.

Choć zmian jest kilka, nas zaciekawiły szczególnie dwie. Pierwsza dotycząca wprowadzenia dolnej granicy wieku dla osoby, która chciałaby samodzielnie wypożyczyć rower. Nowe zasady określają jej wiek na 13 lat. Natomiast osoby między 13. a 18. rokiem życia powinny mieć zgodę rodziców na korzystanie z Veturilo. Poprzedni regulamin nie precyzował tej kwestii tak dokładnie.

Zupełnie nowy punkt regulaminu dotyczy maksymalnego obciążenia roweru. Operator systemu Veturilo ustalił, że będzie to 120 kg. Wcześniej takiej regulacji nie było.

"Nie ma gwarancji bezpieczeństwa"

Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy, że zmiany w regulaminie są odpowiedzią na pytania mieszkańców.

- Operator systemu Veturilo skonsultował te zagadnienia z producentem rowerów. Producent nie gwarantuje bezpiecznego korzystania z jednośladów przy obciążeniu przekraczającym 120 kg i przez użytkowników w wieku poniżej 13 lat. Z tego powodu konieczne było wprowadzenie zmian w regulaminie – mówi Wiktor Paul z biura prasowego ZTM.

W myśl regulaminu za niestosowanie się do jego zapisów, a w szczególności, gdy uszkodzony zostanie sprzęt, operator zastrzega sobie możliwość zablokowania konta użytkownika do czasu wyjaśnienia sprawy.

Z operatorem Veturilo, firmą Next Bike, nie udało nam się dziś skontaktować.

TUTAJ ZNAJDZIESZ CAŁY REGULAMINjb/b

Zmiany w regulaminie
Next Bike
Veturilo ma rok
TVN24