Veturilo lepsze niż wypożyczalnie w Londynie i Nowym Jorku

Warszawa

theactivetimes.com i usatoday.com.Veturilo lepsze niż wypożyczalnie w Londynie i Nowym Jorku.

System rowerów miejskich Veturilo został uznany za jeden z najlepszych na świecie. - Wepchnął Europę Wschodnią do wielkich lig wypożyczalni rowerowych - pisze dziennikarz jednego z amerykańskich portali.

Warszawa jest lepsza od Nowego Jorku, Waszyngtonu, Londynu, Buenos Aires, czy miasta Meksyk. Taki wniosek można wyciągnąć z rankingu miejskich wypożyczalni rowerowych, opublikowanego przez portal theactivetimes.com i usatoday.com.

Dziennikarz Mark Lebetkin umieścił stolicę Polski na 10. miejscu w rankingu najlepszych miast z wypożyczalniami rowerów na świecie ("Best bike-sharing cities in the Word"). Autor opisuje m.in. historię miejskich wypożyczalni, porównuje ceny, dostępność, popularność i wygodę.

"Prekursor Europy Wschodniej"

- Warszawa – wraz z wprowadzeniem Veturilo - wepchnęła Europę Wschodnią do wielkich lig wypożyczalni rowerowych - pisze Lebetkin. Zauważa, że wypożyczenie roweru w Warszawie jest tanie, dzięki systemowi Veturilo turyści mogą zwiedzać miasto, a mieszkańcy aktywnie wypoczywać. Dziennikarz chwali Veturilo, jednak zauważa, że w stolicy nie ma dużej kultury rowerowej, a infrastruktura dla jednośladów dopiero raczkuje. Na pierwszym miejscu rankingu dziennikarz umieścił chińskie miasto Hangzhou. Srebro przypadło Paryżowi, a na trzecim miejscu znalazło się miasto Wuhan w Chinach. Warszawę wyprzedził również m.in. Tel Aviv, Barcelona, czy Bruksela. W rankingu umieszczono 16 miast.

O Veturilo mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike
Marcin Walczak / TVN24 Wrocław

lata/ran

O sposobie wypożyczenia rowerów Veturilo
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl