Veturilo jedną z największych sieci w Europie

TVN Warszawa

archiwum TVNTrwa moda na Veturilo

80 tysięcy nowych użytkowników skorzystało w tym roku z roweru miejskiego. - W systemie zarejestrowało się już ponad 370 tysięcy osób, co czyni Veturilo jedną z największych sieci w Europie – chwali się stołeczny ratusz.

Od 1 marca baza warszawskich rowerzystów powiększyła się o 27 proc. a w systemie zarejestrowało się ponad 80 tysięcy nowych użytkowników. Rekordowy pod tym względem był kwiecień, kiedy do Veturilo dołączyło aż 13 804 osób. Niewiele mniej - 13 691 osób dołączyło do systemu w maju. Od momentu inauguracji Veturilo (1 sierpnia 2012 roku) konta w systemie założyły 373 372 osoby, które w ciągu czterech sezonów wypożyczały jednoślady aż 5 979 274 razy.

Będzie rekord?

Być może padnie kolejny rekord - w ubiegłym sezonie rowery wypożyczano 1 904 140 razy, w tym jednoślady były już wypożyczane 1 884 843 razy. Do zakończenia sezonu pozostał jeszcze ponad miesiąc. Najaktywniejszy użytkownik w tym roku wypożyczał rower już 1 125 razy.

Najpopularniejsze stacje (wypożyczenia) to Al. Niepodległości – Batorego - 2,05 proc. wszystkich wypożyczeń; Rondo Waszyngtona - Stadion Narodowy - 1,60 proc. i Arkadia - 1,31 proc.

Najczęściej rowery zwracane są na stacji przy Batorego, Stadionie Narodowym i na skrzyżowaniu Sobieskiego z Chełmską.

Jak podaje ratusz najpopularniejszą trasa jaką warszawiacy pokonują na rowerze miejskim wjedzie: Al. Niepodległości, Batorego, ul. Stefana Banacha do kompleksu uniwersytetu.

W tym sezonie udostępniono m.in: tandemy i rowerki dla dzieci:

Rowery VeturilKo
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

jb/sk