Veturilo coraz bliżej Konstancina. Ruszy w maju?

Warszawa

ZTMVeturilo dotrze do Konstancina

Warszawski rower miejski już wkrótce może wyjechać poza granice stolicy. Konstancin-Jeziorna rozmawia z Zarządem Transportu Miejskiego na temat uruchomienia na terenie miasta pięciu stacji Veturilo. Może to nastąpić już w maju.

O tym, że ze srebrnych rowerów będzie można korzystać także pod Warszawą pisaliśmy w marcu. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów.

Warszawskie stawki

Okazało się, że początkowo Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny chciał, żeby za wypożyczanie rowerów odpowiedzialna była inna firm. - Przy wsparciu radnych gminy udało się go przekonać do stworzenia wypożyczalni systemu Veturilo - twierdzi Tomasz Nowicki, lokalny społecznik i inicjator sprowadzenia systemu Veturilo do podwarszawskiego miasta.

Dlaczego burmistrz zmienił zdanie? – Przede wszystkim chcemy być synchronizowani z warszawskim systemem rowerowym. Dzięki uruchomieniu systemu Veturilo, turyści z Warszawy będą mogli do nas przyjeżdżać w rekreacyjnie -przekonuje Tomasz Nowicki.

Według zapewnień burmistrza system będzie działał na takich samych warunkach, jak w stolicy. Dotyczy to również wysokości opłat.

Ruszy już w maju?

Możliwe, że system Veturilo ruszy już w maju. Wszystko zależy od tego, kiedy zostanie podpisana umowa z ZTM. Rozmowy trwają. – Umowę chcielibyśmy podpisać w przeciągu kilku dni. Obecnie przesłaliśmy do ZTM nasze uwagi do projektu umowy, zaproponowanego przez zarząd. Czekamy na odpowiedź - wyjaśnia burmistrz.

Po podpisaniu umowy, ZTM zleci wykonawcy budowę stacji. Ten będzie miał sześć tygodni na wybudowanie wszystkich pięciu wypożyczalni.

Lokalizacje stacji

Lokalizacje stacji w gminie Konstancin -Jeziorna są już ustalone:

- Klarysew - droga serwisowa wzdłuż ul. Warszawskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Mirkowską;

- os. Grapa - parking Starej Papierni, jeżeli właściciel centrum handlowego wyrazi zgodę, lub parking przy poczcie;

- pasaż przy ul. Sienkiewicza - obok skrzyżowania z ul. Piłsudskiego;

- os. Mirków - parking przy dawnej pizzerii;

- Skolimów - gminny plac przy Ośrodku Pomocy Społecznej.

su/b