Najnowsze

Varsavianiści wkroczą na ring

Najnowsze

Łukasz GetterTak było podczas Retroringu w 2011 roku

Zmierzą się na ringu, jeden na jednego, a kto pierwszy zdobędzie odpowiednią liczbę punktów, wygra. Nie ma jednak mowy o krwawej bójce, tylko o pojedynku na wiedzę. Tak wygląda Retroring, na którego tegoroczną edycję już mogą zapisywać się varsavianiści-amatorzy.

Pierwszy gong rozlegnie się 18 października, tradycyjnie w klubokawiarni Retrospekcja. Już trzeci raz przed publicznością wystąpią ci, którzy chcą się sprawdzić i pochwalić wiedzą o stolicy.

Tak wyglądają zawody

Każda walka podzielona będzie na dwie rundy. Najpierw uczestnicy odpowiadają na zmianę, później w myśl zasady: "kto pierwszy, ten lepszy". Co widać na zdjęciu? Kto zaprojektował ten budynek? Gdzie znajduje się to miejsce?

- W imprezie uczestniczy także publiczność, która dopinguje zawodników, a czasem ma nawet prawo podpowiadać" - zachęca organizator, Piotr Otrębski.

Sędziować będą varsavianiści: Jarosław Zieliński, Ryszard Mączewski, Krzysztof Jaszczyński, Piotr Otrębski i zwycięzca Retroringu 2010, Jakub Jastrzębski.

Zapisy

Do 10 października można zgłaszać swój udział w Retroringu. Trzeba wysłać maila na adres retroring@varsaviana.pl.

Imprezę organizują klubokawiarnia Retrospekcja i fundacja Warszawa1939.pl. Dla zwycięzców turnieju przewidziane są nagrody.

Adres: Bednarska 28/30.

Wstęp na imprezę będzie wolny.

PRZECZYTAJ REGULAMIN RETRORINGU

ZOBACZ, JAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU

ran/mz

Źródło zdjęcia głównego: Łukasz Getter

Pozostałe wiadomości