Uważajcie na oblodzenia. W nocy ślisko na drogach i chodnikach

Warszawa

TVNMeteoPrognoza pogody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Mazowieckie znalazło się wśród pięciu województw, gdzie w nocy należy spodziewać się lodu na drogach i chodnikach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Mazowieckie znalazło się wśród pięciu województw, gdzie w nocy należy spodziewać się lodu na drogach i chodnikach.W woj. mazowieckim ostrzeżenie jest ważne od poniedziałku godziny 20 do wtorku do godz. 7. Temperatura minimalna wyniesie od -4 st. C do 0 st. C, przy gruncie od -6 st. C do -2 st. C.

Poza Mazowszem oblodzenia należy się spodziewać też w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim i podlaskim.

Objaśnienia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Czytaj więcej na tvnmeteo.tvn24.pl

jb/sk