Utrudnienia w KM i SKM: człowiek wpadł pod pociąg

Warszawa

ZTMOpóźnione pociągi

Człowiek wpadł pod pociąg przed przystankiem Warszawa Płudy. Opóźnione i odwołane były pociągi na odcinku Legionowo - Warszawa Praga. Pasażerowie mieli problemy z dotarciem na oba lotniska.

O utrudnieniach poinformował nas po godzinie 7 jeden z naszych czytelników. Jego pociąg najpierw długo stał na stacji Toruńska, a potem ruszył, ale jechał nie swoim torem. - Na Płudach zatrzymaliśmy się po złej stronie. Wsiedli ludzie do Śródmieścia i jechaliśmy do Legionowa – relacjonował pasażer, który w czwartkowy poranek chciał dotrzeć na samolot z Modlina.

- Przed przystankiem Warszawa Płudy pociąg poważnie potrącił człowieka. Trwały czynności prokuratorskie, część pociągów była opóźniona - mówiła Jolanta Malszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

Jak informował Zarząd Transportu Miejskiego, utrudnienia dotknęły osób podróżujących liniami SKM S3 i S9 oraz KM na odcinku Legionowo - Warszawa Praga.

Od godz. 8.10 wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM - KM na odcinku Legionowo - Warszawa Lotnisko Chopina.

Odwołany został pociąg linii S3 ze stacji Warszawa Zachodnia godz. 7:36 do stacji Wieliszew oraz pociąg SKM linii S3 ze stacji Wieliszew godz. 8:57 do stacji Warszawa Lotnisko Chopina.

kz/r