Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Utrudnienia na Pradze? "Musimy to przeżyć"

Warszawa

Utrudnienia związane z zamknięciem go dla ruchu indywidualnego oceniane są nie tylko przez mieszkańców i pasażerów, ale też przez urzędników, którzy są na miejscu. Według nich, sytuacja jest względnie dobra.

- Ruch odbywa się w miarę płynnie na dojazdach i pozostałych mostach - informuje Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, który w poniedziałek rano był w al. Solidarności. - Najwidoczniej straszenie kierowców odniosło skutek i część z nich zostawiła swoje samochody w domu - dodaje.

Kierowcy jadący ul. Radzymińską od strony Marek nie napotkali ogromnych utrudnień. Ruch odbywa się w miarę płynnie. Gorsza sytucja jest na ul. Jagiellońskiej, od strony ul. Zamoyskiego. Tutaj utworzył się korek.

- Musimy to przeżyć - podsumowuje Ruta.

Autobusy jeżdżą "stadami"

- Autobusy kursują często, ale zdarza się że dwa wozy tej samej linii podjeżdża na przystanek jednocześnie - relacjonuje Maciej Czerski, redaktor tvnwarszawa.pl. - Zdarza się to na przykład linii autobusowej 509 - dodaje.

- Na ul. Jagiellońskiej od ronda Starzyńskiego nie ma buspasa. To tam autobusy się doganiają - wyjaśnia Ruta. - Ten odcinek jest najgorszy - dodaje.

Informatorzy pomagają

Zdezorientowani pasażerowie mogą liczyć na pomoc informatorów ZTM, którzy rozdają mapki z nową organizacją, odpowiadają na pytania, pomagają dostać się na odpowiedni autobus.

2 lata bez mostu

Utrudnienia związane są z budową stacji II linii metra - Dworzec Wileński. Potrwają do końca 2013 r. Aleją Solidarności od ul. Szwedzkiej przez most Śląsko-Dąbrowski do Wisłostrady mogą jeździć tylko autobusy komunikacji miejskiej, tramwaje, taksówki, pojazdy jednośladowe i służby miejskie. Tylko dla tych pojazdów jest też przejezdna ul. Jagiellońska na odcinku od ul. Ratuszowej do ul. Kłopotowskiego.

fot

su/roody