Utrudnienia na Mokotowie ciepłownicy rozkopią Spacerową

Warszawa

fot. materiały prasowe | | Eurosport
fot. materiały prasowe | | Newspix
fot. materiały prasowe | | Eurosport
fot. materiały prasowe | | Newspix
fot. materiały prasowe | | Eurosport
fot. materiały prasowe | | Newspix

Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej 6 maja rozpocznie modernizację kanałów ciepłowniczych na ul. Spacerowej. - W porannym szczycie utrudnień na razie nie ma, a miejsce remontu nie jest jeszcze dokładnie oznakowane - informuje reporter tvnwarszawa.pl. Remont rozkręci się wieczorem.

O tym remoncie informowaliśmy już w marcu. Ciepłownicy będą wymieniali stropy kanałów, które znajdują się pod jezdniami. Konieczne będzie wyłączanie z ruchu poszczególnych fragmentów ulic. Ciepłownicy właśnie poinformowali jak będzie wyglądać w najbliższych tygodniach organizacja ruchu podczas prowadzenia prac.

Dwa etapy

Roboty zostały podzielone na dwa zasadnicze etapy – pomiędzy 6 a 26 maja ciepłownicy będą pracowali w okolicy skrzyżowania ulic Goworka i Spacerowej. Prace rozpoczną się o 22.00 w piątek.

Następnie – w okresie od 6 czerwca do 30 sierpnia – roboty przeniosą się na skrzyżowanie ulic Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina oraz na samą ul. Belwederską.

W okresie 6 – 26 maja:

Zamknięty będzie wyjazd z ul. Spacerowej (z odcinka pomiędzy ul. Klonową a ul. Goworka) w ul. Goworka w kierunku ul. Puławskiej (czyli skręt w prawo z ul. Spacerowej) oraz wyjazd ul. Spacerową (z odcinka pomiędzy ul. Klonową a ul. Goworka) w kierunku ul. Belwederskiej. Ruch ciągiem ulic Goworka-Spacerowa pomiędzy ul. Puławską a ul. Belwederską, w obydwu kierunkach, będzie się odbywał normalnie. Utrzymany będzie także przejazd ul. Spacerową do ul. Klonowej (w kierunku pl. Unii Lubelskiej).

11-16 maja:

Budowane będą tymczasowe jezdnie potrzebne podczas kolejnego etapu robót. Nie będzie dodatkowych utrudnień w ruchu.

16-26 maja:

Zwężone do jednego pasa ruchu w każdą stronę zostaną jezdnie ulic Goworka i Spacerowej na skrzyżowaniu (na łuku). Ruch ciągiem ulic Goworka-Spacerowa pomiędzy ul. Puławską a ul. Belwederską, w obydwu kierunkach, będzie się odbywał normalnie ale przy zawężeniu do jednego pasa ruchu na kilkudziesięciometrowym odcinku na łuku jezdni gdzie łączą się ulice Goworka i Spacerowa. Czynny będzie wyjazd z ul. Spacerowej (z odcinka pomiędzy ul. Klonową a ul. Goworka) w ul. Goworka w kierunku ul. Puławskiej (czyli skręt w prawo z ul. Spacerowej); zamknięty wyjazd ul. Spacerową (z odcinka pomiędzy ul. Klonową a ul. Goworka) w kierunku ul. Belwederskiej. Utrzymany będzie przejazd ul. Spacerową do ul. Klonowej (w kierunku pl. Unii Lubelskiej).

26 maja – 6 czerwca:

Bez dodatkowych utrudnień

W okresie od 6 czerwca do 30 sierpnia:

Ciepłownicy przeniosą się na skrzyżowanie ulic Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina oraz na samą ul. Belwederską. Te prace także zostały podzielone na kilka podetapów wymagających zmian w organizacji ruchu. Kierowcy mogą się spodziewać zawężeń na ul. Spacerowej przed skrzyżowaniem z ul. Belwederską oraz przełożenia ruchu w obydwu kierunkach na jezdnię wschodnią ul. Belwederskiej - zamknięta dla ruchu będzie jezdnia zachodnia (w stronę Wilanowa). Po robotach ciepłowniczych Zarząd Dróg Miejskich zaplanował frezowanie jezdni.

mjc