Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Utrudnienia na Marszałkowskiej. Wzmocnią ściany stacji po awarii

Najnowsze


Od 16 do 23 listopada wyłączona z ruchu zostanie wschodnia jezdnia ulicy Marszałkowskiej w rejonie ul.

Świętokrzyskiej i budowy stacji Świętokrzyska centralnego odcinka II linii metra - poinformowało w piątek Metro Warszawskie. Zamknięcie wschodniej jezdni ul. Marszałkowskiej jest związane z wykonywanym dodatkowym wzmocnieniem ścian szczelinowych budowanej stacji - podało w komunikacie Metro Warszawskie. Jak wyjaśniono, zdecydowano się na nie po analizach sytuacji, jaka miała miejsce w rejonie ul. Szkolnej.

Awaria, osuwisko, ewakuacja Na początku października w rejonie skrzyżowania ul. Szkolnej i Świętokrzyskiej osunął się grunt, ewakuowano wówczas dwa budynki pomieszczenia opuściło ponad sto osób. Po wzmocnieniu gruntu przez wykonawcę centralnego odcinka II linii metra AGP Metro Polska lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

II linia metra Budowany obecnie centralny odcinek II linii metra połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę ma mieć siedem stacji - Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński. Umowę na projekt i budowę centralnego odcinka II linii metra stołeczny ratusz podpisał z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM Mińsk Mazowiecki w październiku 2009 r. Koszt inwestycji to 4,17 mld zł. Zgodnie z harmonogramem prace mają się zakończyć w październiku 2013 r.

Wykonawca metra przygotuje projekt organizacji ruchu w przyszłym tygodniu

PAP//ec

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula / tvnwarszawa.pl