Najnowsze

Utrudnienia na II linii metra. Pod ziemią "intensywne prace"

Najnowsze


Przed oddaniem warszawiakom nowych stacji II linii metra, pod ziemią trwają ostatnie testy. Prace wiążą się z utrudnieniami w kursowaniu podziemną kolejką.

"Dziś pierwszy dzień utrudnień na linii M2, związanych z testami odcinka na Targówek. Stacja Dworzec Wileński jest wyłączona z ruchu, ale nie pusta - w hali torów odstawczych trwają intensywne prace przygotowawcze do podłączenia kolejnego odcinka metra” – poinformowało w sobotę Metro Warszawskie na Facebooku. Miejska spółka pokazała też zdjęcia zrobione pod ziemią. Widać na nich między innymi robotników montujących semafory czy zajmujących się porządkowaniem tuneli.

W czasie ostatnich przygotowań do oddania inwestycji, specjaliści pod ziemią połączą wszystkie systemy centralnego odcinka drugiej linii metra z nowym, zbudowanym na Pradze Północ i Targówku tunelem. Przeprowadzą również testy z kursującym po nowej trasie pociągiem.

Ta faza potrwa do 5 maja (do tego czasu z ruchu będzie wyłączona stacja Dworzec Wileński).

Komunikacja zastępcza

W czasie prac, których zakończenie planowane jest na 5 maja, pasażerowie będą zmuszeni do korzystania z komunikacji zastępczej: tramwajową linii 72 oraz autobusowych: ZM2 i Z-5.

72: RATUSZOWA-ZOO - Jagiellońska - Ratuszowa - Targowa - Trasa W-Z - Wolska - CM.WOLSKI, ZM2: w kierunku Emilii Plater: DW.WILEŃSKI 09 - Wileńska - Targowa - ks. Kłopotowskiego - Jagiellońska - Zamoyskiego - Sokola - Zamoście - most Świętokrzyski - Zajęcza - Dobra - Tamka - Kopernika - Świętokrzyska - Emilii Plater - EMILII PLATER 02. Z-5: w kierunku Centrum: OS. GÓRCZEWSKA - Górczewska - Lazurowa - Połczyńska - Wolska - Kasprzaka - Prosta - Świętokrzyska - Marszałkowska - CENTRUM 53, w kierunku Os. Górczewska: CENTRUM 53 - Marszałkowska - Al. Jerozolimskie - Emilii Plater - Prosta - Kasprzaka - Wolska - Połczyńska - Lazurowa - Górczewska - OS.GÓRCZEWSKA.

Trasa autobusów linii ZM2 zmieni się nieznacznie w niedzielę 28 kwietnia od godz. 19.30, a także 2 i 3 maja. Wtedy przy Dworcu Wileńskim autobusy będą się zatrzymywały na przystanku Dw. Wileński 14, a w kierunku Emilii Plater pojadą trasą Wileńska - Szwedzka - al. Solidarności - Targowa i dalej trasą podstawową.

Trzy stacje na wschodzie...

W tej chwili trwa budowa dwóch odcinków II linii metra - w kierunku północno-wschodnim i zachodnim. Będą na nich po trzy stacje. Na prawym brzegu Wisły powstaje ponad trzykilometrowy odcinek.

Stacje to: Szwedzka (C16) pod Strzelecką po wschodniej stronie Szwedzkiej; Targówek (C17) w okolicy skrzyżowania Pratulińskiej z Ossowskiego oraz Trocka (C18) w rejonie skrzyżowania Pratulińskiej z Trocką. Tutaj za ostatnią stacją znajdą się tory odstawcze i komora do zawracania. Umowę na budowę podpisano w marcu 2016 roku (czas wykonania 38 miesięcy), wykonawcą jest wybrana w przetargu firma Astaldi S.p.A. z Włoch. Kwota kontraktu wynosi 1 066 741 483,79 zł brutto.

Schemat podziemnej kolejki w WarszawieMetro Warszawa

Nasz reporter pojechał z kamerą nowym odcinkiem metra na Targówek:

[object Object]
Przejazd nowym odcinkiem metraArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

ran/pm

Źródło zdjęcia głównego: Metro Warszawskie

Pozostałe wiadomości