Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Uszkodzona sieć trakcyjna. Utrudnienia na linii siedleckiej

Warszawa

fajerka / Kontakt 24Utrudnienia na kolei

Przerwana sieć trakcyjna w okolicach stacji Warszawa Rembertów spowodowała utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii siedleckiej. O opóźnieniach pociągów poinformował Kontakt 24.

- Na miejscu pracowały służby, którym po godz. 20 udało się udrożnić ruch - poinformował redakcję Kontaktu 24 Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. Nie oznacza to końca utrudnień. - Niektóre pociągi mogą być jeszcze opóźnione, niektóre relacje zostały także skrócone - dodał.

Uszkodzona sieć trakcyjna

Utrudnienia rozpoczęły się po godz. 14. - Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej w rejonie stacji Warszawa Rembertów pociągi mogą wykorzystywać tylko jeden tor i tym torem jadą w obu kierunkach - poinformował przed godz. 15 Kontakt 24 rzecznik PKP PLK. 

- Niektóre pociągi jadą poza rozkładem, a kursowanie pociągów relacji Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia jest opóźnione - dodał.

Jak przekazał Siemieniec, od godz. 15 na miejscu pracują służby, które starają się naprawić uszkodzoną sieć. - Ta naprawa może potrwać do godz. 23 - prognozował wówczas rzecznik.

Jak dodał, o utrudnieniach pasażerowie informowani są w pociągach, na stacjach i przystankach.

Informacje o problemach na kolei podał także po godz. 14 Zarząd Transportu Miejskiego. - W związku z uszkodzeniem infrastruktury zasilającej w rejonie stacji Warszawa Rembertów, występują utrudnienia w kursowaniu pociągów pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia a Warszawa Rembertów oraz innych pociągów kursujących kolejową linią siedlecką - napisano w komunikacie.

Czytaj także na Kontakcie 24.

kab/popi