Uszkodzona sieć trakcyjna na prawym brzegu

Warszawa

ZTMUtrudnienia w kursowaniu pociągów

Na odcinku Warszawa Wschodnia - Falenica były utrudnienia w kursowaniu pociągów. Powód: uszkodzona sieć trakcyjna.

Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej nad jednym z torów na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa-Falenica były utrudnienia w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 i Kolei Mazowieckich.

"Z otrzymanych informacji wynika, że pociągi SKM linii S1 w obu kierunkach mogą być opóźnione powyżej 30 minut" - podał ZTM.

- Doszło do usterki sieci trakcyjnej, około 9.30 na odcinku Warszawa Wschodnia-Warszawa Wawer - przekazał z kolei Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

I dodał, że na miejscu pracuje pociąg sieciowy.

- O godzinie 11.10 służby zakończyły naprawę sieci trakcyjnej. Przywrócona została jazda pociągów po dwóch torach - poinformował Janduła.

Utrudnienia

Jak informował Zarząd Transportu Miejskiego, pociąg SKM linii S1:

-nr 99518/9 ze stacji Pruszków (odjazd o godz. 9.31) do stacji Otwock został odwołany na odcinku Warszaw Zachodnia - Otwock,

- nr 99324/5 ze stacji Otwock (odjazd o godz. 10.40) do stacji Pruszków został odwołany na odcinku Otwock - Warszawa Zachodnia,

-nr 99522/3 ze stacji Pruszków (odjazd o godz. 10.13) do stacji Otwock został odwołany na odcinku Warszaw Zachodnia - Otwock,

- nr 99328/9 ze stacji Otwock (odjazd o godz. 11.42) do stacji Pruszków został odwołany na odcinku Otwock - Warszawa Zachodnia.Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy także o powrocie pociągów łączących Warszawę z Poznaniem na starą, najkrótszą trasę. Z powodu modernizacji linii, podróż potrwa nawet kilkadziesiąt minut dłużej niż przed remontem:

Czerwcowe zmiany na kolei
TVN24

em/ran