"Uszkodzona sieć niskiego napięcia". Usunęli usterki na Białołęce

Warszawa

sxc.huAwaria prądu

Od niedzieli do poniedziałku mieszkańcy kilku ulic w rejonie Płochocińskiej nie mieli prądu. Awarię udało się usunąć przed godz. 14.

Prace naprawcze trwały do poniedziałku. - 4 budynki przy ul. Przyleśnej nie miały prądu. Uszkodzona została sieć niskiego napięcia. Prace naprawcze trwały do godz. 13.40. Mieszkańcy mają już prąd - informowała Aleksandra Smolarska z biura prasowego RWE.

Niedzielna awaria

Informację o awarii dostaliśmy w niedzielę na Kontakt24.

- Na białołęckim osiedlu Regaty i w jego okolicach miała właśnie miejsce awaria sieci elektrycznej i na dużym obszarze nie ma prądu. Panują tzw. "Egipskie ciemności"- napisała Anna.

- Doszło do awarii w tym rejonie. Kilka ulic odłączono od sieci. Ekipa serwisowa jest już na miejscu. Awaria ma zostać usunięta do godziny 17.45 – usłyszeliśmy przed godziną 17 w RWE Polska, która dostarcza prąd do domów warszawiaków.

Firma nie zdążyła sobie poradzić z awarią w zapowiadanym czasie. Po godzinie 18 poinformowano nas, że zasilenie będzie przywrócone do godziny 18.45. - Awaria została usunięta. Trwa przywracanie energii do mieszkań - poinformowało po godzinie 19 RWE.

Ostatecznie prąd został przywrócony dopiero w poniedziałek.

jb/r