Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Usuwają awarię na Leonarda: domy drugi dzień bez wody

Warszawa

Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.plAwaria na Leonarda

Od 8 rano 18 stycznia nie ma wody na ulicy Leonarda na Woli. Awaria do chwili obecnej nie została usunięta - zaalarmowała w nocy z poniedziałku na wtorek na warszawa@tvn.pl internautka Karolina.

- Robotnicy mieli pracować całą noc, ale niestety od godziny 22 dziury zostały zasypane, a robotnicy oddalili się - napisała w mailu do nas czytelniczka.

Internautka, która pierwsza zawiadomiła nas o awarii w tym rejonie, dodała też, że nie zapewniono zapasowego źródła wody. - Kupują wodę w baniakach, na bieżące potrzeby, ale myć też się trzeba. Przy zajezdni Wola jest co prawda dostęp do wody oligoceńskiej, jednak tam od bardzo dawna koczują bezdomni, a policja nic z tym nie robi. Jest to też dość daleko jak na przywożenie wody w wiadrach - opisała Karolina.

Informacje o awarii potwierdziło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

- Nie możemy zapewnić beczkowozów, ponieważ przy ujemnych temperaturach powietrza woda w nich zamarza - tłumaczył Roman Bugaj, rzecznik MPWiK.

Prace trwają

- Ze względu na przemrożony grunt i dużą ilość infrastruktury podziemnej w sąsiedztwie wodociągu, miejsce awarii jest trudne do zlokalizowania - zaznaczył we wtorek rano rzecznik.

Jak dodał, prace prowadzone są od poniedziałku, od godziny 10 rano.

- Ziemia jest zamarznięta, wypłynięcie wody nastąpiło w innym miejscu niż uszkodzenia przewodu, co dodatkowo utrudnia nam prace - mówił Bugaj. - Bardzo przepraszamy za utrudnienia mieszkańców, robimy wszystko, by usunąć awarię jak najszybciej, mamy nadzieję, że uda się jeszcze dzisiaj - zapewnił.

Jak przekazał po godz. 12.00 - awaria ma zostać usunięta po godz. 13.00.

Sytuację na ul. Leonarda sprawdzał we wtorek rano nasz reporter. - Na miejscu są pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i prowadzą swoje prace. Na razie nie wiadomo, do której potrwa usuwanie skutków awarii - relacjonuje Mateusz Szmelter.

Awaria na Leonarda | Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
Awaria na Leonarda | Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
Awaria na Leonarda | Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
Awaria na Leonarda | Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
Awaria na Leonarda | Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

kś/r