Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Usunęli niewybuch z budowy metra

Warszawa

fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

Zakończyła się akcja usuwania niewybuchu, który został znaleziony w środę po południu podczas prac na budowie II linii metra, przy stacji Świętokrzyska. Na czas pracy saperów zamknięta była Marszałkowska, ewakuowano mieszkańców i pracowników z okolicznych budynków.

Na budowie II linii metra robotnicy znaleźli w środę półtoratonowy niewybuch z czasów II wojny światowej. Policja zabezpieczyła miejsce znaleziska.

W czwartek po 9.00 na miejsce przyjechali saperzy.

Przed 10.00 zablokowe zostały ul. Zielna oraz Próżna. - Ewakuowano cztery budynki mieszkalne oraz lokale użytkowe. Podjechały dwa autobusy, w których mieszkańcy mogli przeczekać całą akcję - mówiła Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka komendy Śródmieście. Jak mówił Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl, autobusy stały na placu Grzybowskim. Jak Podała Polska Agencja Prasowa ewakuacja dotyczyła około 400 osób.

Po 11.00 Marszałkowska od Królewskiej do Rotundy została zamknięta dla ruchu na czas przenoszenia niewybuchu.

Metro nie zatrzymywało się na stacji Świętokrzyska. Jeździło natomiast normalnie pomiędzy stacjami Młociny a Ratusz Arsenał oraz Centrum i Kabaty.

Przed godziną 12.00 saperzy w asyście policji i straży pożarnej wywieźli niewypał na poligon. Ruch wrócił do normy.

IMAG3693.jpg
fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

as/mz

fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl