Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Usunęli nielegalną reklamę z Targowej

Warszawa

ZDMUsunięto reklamę

Po interwencji mieszkańców i drogowców z rusztowania, które stanęło przy budynku Totalizatora Sportowego, zniknęła płachta reklamowa. Jak informuje ZDM, właściciel budynku nie miał zgody na jej powieszenie.

Reklama wisiała na rusztowaniu przy budynku znajdującym się u zbiegu ul. Targowej i Marcinkowskiego. – Właściciel budynku miał naszą zgodę na postawienie rusztowania i powieszenie siatki zabezpieczającej w pasie drogi, ale nie było decyzji na umieszczenie tam reklamy – wyjaśnia Karolina Gałecka, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

W tej sprawie interweniowali mieszkańcy, a później ZDM zwrócił się do właściciela, by niezwłocznie usunął reklamę. I tak się stało.

Więcej kontroli

Jak przypomina prezydent Warszawy, w wyniku kontroli Zarządu Dróg Miejskich od stycznia do sierpnia 2015 roku, zostały usunięte 852 reklamy. "Wszczęto 141 postępowań administracyjnych, zmierzających do wydania decyzji nakładających kary administracyjne, jak również wydano 143 decyzji administracyjnych karzących, za umieszczanie reklam w pasie drogi publicznej, bez zgody zarządcy drogi" – informuje prezydent.

CZYTAJ TEŻ O NIETYPOWEJ REKLAMIE NA LUKSUSOWEJ REZYDENCJI

Reklama w luksusowej rezydencji
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

ran