Usunęli awarię na Targówku. Bez ciepła było 175 budynków

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plAwaria na Targówku

Przez cały poniedziałek mieszkańcy 175 budynków na Targówku nie mieli ogrzewania i ciepłej wody. To pokłosie awarii, do jakiej doszło w czwartek na ulicy Askenazego przy Trockiej (okolice bazarku). We wtorek rano firma Dalkia poinformowała, że dostawy ciepła zostały wznowione.

Do awarii sieci ciepłowniczej doszło w ubiegły czwartek 15 stycznia.

– Na ulicy Askenazego przy Trockiej, w okolicach bazarku, tego dnia wystąpiło nagłe parowanie ciepłej wody z rury. Ze względu na warunki atmosferyczne i trwające do piątku zajęcia w pobliskich szkołach na naprawę zdecydowaliśmy się w poniedziałek, pierwszy dzień ferii zimowych – tłumaczyła nam Joanna Orłowska, członek zarządu Dalkii.

175 budynków bez ciepła

Robotnicy przystąpili do pracy o 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Dla mieszkańców 175 budynków na Targówku Mieszkaniowym oznaczało to brak ogrzewania oraz ciepłej wody przez cały dzień. – Mieszkańcy wiedzieli o naszych pracach. Na klatkach schodowych w blokach pojawiły się stosowane obwieszczenia – zastrzegła Orłowska.

We wtorek rano Aleksandra Brzozowska z Dalki poinformowała nas, że awaria została usunięta, a dostawy ciepła wznowione. - Obecnie system działa prawidłowo - przekazała.

Pełny wykaz budynków dotkniętych awarią można znaleźć tutaj

jb/b