Usunęli awarię na Pradze Południe. Bez wody było dziewięć budynków

TVN Warszawa


"Mieszkańcy Grenadierów nie mają wody" - zaalarmowała nas w środę internautka na Kontakt 24. To już kolejna awaria sieci wodociągowej w stolicy. Wodociągowcy zapewniają, że usterki usuwane są na bieżąco.

- Awaria została naprawiona. Woda wróci o godz. 9 - zapewnia w czwartek Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Do uszkodzenia doszło w środę po południu przy ul. Grenadierów. - Na miejscu jest nasza brygada. Doszło do awarii na przewodzie o średnicy 150 mm - poinformował wówczas Bugaj. Jak dodał, woda wypłynęła pod ciśnieniem i zamarzła, natomiast wodociągowcy posypali lód solą, aby przechodzące osoby się nie poślizgnęły.

Poważna awaria, do której doszło w środę, ma obecnie miejsca także przy ul. Tamka. - 20 kamienic wciąż nie ma wody. Wróci ona przed południem - mówi Bugaj.

Awarie przez mróz

W środę doszło do wielu awarii. - Wszystkie są usuwane na bieżąco. Przyczyną są utrzymujące się mrozy - tłumaczył Bugaj. Awarie były m.in. przy ul. Wolumen (Bielany), Pogodnej, Okolskiej (obie na Mokotowie) i E. Plater (Śródmieście).

Wcześniej informowaliśmy o awarii przy ul. Włościańskiej (Żoliborz) i przy al. Jana Pawła II (Śródmieście).

Problemy mieszkańców w bloku przy al. Jana Pawła II
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

ło/sk