Ustawili stację Veturilo przy Muzeum Historii Żydów. Tymczasowo

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plStacja Veturilo przy muzeum

Przy Muzeum Historii Żydów Polskich pojawiła się nowa stacja rowerów Veturilo. Można z niej będzie korzystać jednak tylko do wieczora.

Przy Muzeum Historii Żydów Polskich pojawiła się nowa stacja rowerów Veturilo. Można z niej będzie korzystać jednak tylko do wieczora.Stacja stanęła przy wejściu do muzeum, od strony ulicy Zamenhofa. Korzystać może z niej każdy, ale stoi tylko tymczasowo.

"Cieszy się popularnością"

Jak informują przedstawiciele firmy Nextbike Polska, została ona zainstalowana na czas trwania w muzeum Kongresu Transportu Publicznego. - Stacja będzie działała do późnych godzin wieczornych we wtorek. Cieszy się popularnością – wyjaśnia Michał Dąbrowski, rzecznik firmy Nextbike Polska.Czy jest szansa, żeby stacja pojawiła się przy muzeum na stałe? Zdaniem przedstawiciele firmy Nextbike Polska – tak. Zarząd Dróg Miejskich, który zajmuje się systemem roweru miejskiego w Warszawie też takiej opcji nie wyklucza.

Z parkami, plażami i Veturilo. Warszawa chce zostać Zieloną Stolicą

"Jeżeli będzie zainteresowanie"

Jak zaznacza Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM, 13 października zakończyły się konsultacje, które posłużą do stworzenia koncepcji przyszłości Veturilo od 2017 roku. - A w 2016 roku będzie ogłoszone postępowanie na wyłonienie operatora systemu, ponieważ w listopadzie przyszłego roku kończy się aktualna umowa – zaznacza rzeczniczka.- Jeżeli będą chcieli tego mieszkańcy i będzie takie zainteresowanie ze strony muzeum, to będziemy mogli wówczas ustawiać kolejne stacje – dodaje.Warto przypomnieć, że najbliższe stacje Veturilo znajdują się obok skrzyżowania ul. Anielewicza i al. Jana Pawła II, a także przy ulicy Anielewicza na wysokości numeru 4.

ran/sk