Ustawią trumny przed strefą kibica: protest

Najnowsze

materiały organizatoraWyślą pocztówki z Polski

"Widzieliście Natalię Siwiec w koszulce Bad Boy Campbell? To dopiero początek!" - to zapowiedź niedzielnej akcji, która ma pokazać BBC i angielskiemu piłkarzowi, jaka atmosfera panowała w czasie Euro 2012 w Polsce.

Akcja ma zacząć się o niedzielę, godz. 17.00, przy wszystkich wejściach do stołecznej strefy kibica.

"Przed finałem Euro 2012 przy wejściach do warszawskiej strefy kibica każdy może powiedzieć BBC i Solowi Campbellowi, że się mylą. Sol, BBC – you are wrong! Z Polski nie wraca się w trumnie…" – piszą organizatorzy akcji.

Trumny wypełnione pozdrowieniami

Przypomnijmy, angielski piłkarz odradzał na antenie, przed Euro 2012, przyjazd do Polski i na Ukrainę. Twierdził nawet, że kibice mogą wrócić stąd w trumnie. Zbulwersowani tymi słowami organizatorzy protestu chcą wysłać Anglikowi i BBC trumny.

"Wypełnimy je pocztówkami z pozdrowieniami z Polski, ze zdjęciami bawiących się kibiców z całej Europy! W niedzielę zbierzemy kartki, a potem wyślemy je do Anglii do redakcji BBC i Sola Campbella" – czytamy w komunikacie wysłanym do mediów. "Stadiony Nienawiści" W programie BBC, nadanym w ramach stałej cotygodniowej audycji Panorama, pokazano ekscesy kibiców w Polsce, m.in. wznoszenie antysemickich okrzyków oraz atak na studentów z Azji w Charkowie. Z kolei były piłkarz reprezentacji Anglii Sol Campbell, apelował do rodaków, aby nie jechali na Euro 2012. Wcześniej rodziny czarnoskórych graczy reprezentacji Anglii: Theo Walcotta, Joleona Lescotta i Aleksa Oxlade-Chamberlaina zapowiedziały, że z obawy przed przemocą i atakami na tle rasistowskim nie pojadą do Kijowa i Doniecka, gdzie Anglia rozgrywa trzy mecze grupowe z Francją, Szwecją i Ukrainą.

Najnowsze informacje na temat wydarzeń związanych z Euro 2012 - czytaj "Strefę Kibica"

ran/mz

Źródło zdjęcia głównego: materiały organizatora