Usłyszał zarzut za wyrzucenie psa z 8. piętra

Warszawa

fot

Podejrzany o wyrzucenie psa z 8. piętra bloku usłyszał zarzut zabicia czworonoga. Na podstawie ustawy o ochronie zwierząt Tomaszowi S. grozi do roku więzienia. Policja wnioskuje do prokuratury o tymczasowy areszt.

Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt art. 35, dotyczący zabicia i znęcania się nad zwierzęciem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do roku więzienia. Policjanci wystąpią też do prokuratury o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Policję zawiadomili sąsiedzi

Do zdarzenia doszło w środe. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że z jednego z bloków na Ochocie wyrzucono przez okno psa. Zwierzę leżało na trawniku. Ustalono, z którego mieszkania prawdopodobnie wyrzucono psa. Z relacji świadków wynikało, że to lokal na 8. piętrze. Zatrzymano 20-latka, który w nim przebywał.

Ustawa o ochronie zwierząt

Art. 35. 1. Kto zabija zwierzę z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

KSP/bako/ec