Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. "Prawdopodobnie był zazdrosny"

Warszawa

Komenda Stołeczna PolicjiZatrzymany mężczyzna

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 45-letni mężczyzna, który miał zaatakować nożem swoją partnerkę. - Prawdopodobnym motywem jego postępowania była zazdrość o kobietę - poinformowała oficer prasowa komendy rejonowej Paulina Onyszko.

- Załoga patrolowa z Targówka otrzymała zgłoszenie, że w budynku przy ulicy Malborskiej ktoś potrzebuje pomocy. Drzwi wskazanego mieszkania otworzył nietrzeźwy mężczyzna. W łazience policjanci znaleźli jego nieprzytomną partnerkę - przekazała podkomisarz Paulina Onyszko.

"Opatrzyli poszkodowaną"

37-letnia kobieta miała ranę szyi. Na miejsce błyskawicznie wezwano karetkę pogotowia.

- Ratownicy opatrzyli poszkodowaną i przewieźli ją do szpitala. Całe szczęście, jej życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo - poinformowała podkom. Onyszko.

Funkcjonariusze zatrzymali jej 45-letniego partnera i zabezpieczyli ślady na miejscu.

Obywatel Ukrainy trafił do policyjnej izby zatrzymań w komendzie przy ulicy Jagiellońskiej.

"Ponad 1,6 promila"

- Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,6 promila w wydychanym powietrzu. Śledczy przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali go do prokuratury. Tam przedstawiono mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 37-latki - poinformowała w środę policja.

Jak ustalili śledczy, prawdopodobnym motywem postępowania 45-latka była zazdrość o partnerkę, która chciała zakończyć z nim związek.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Pisaliśmy o mężczyźnie, który próbował gwałcić kobiety:

PAP/em/ran

Policjant o zatrzymaniu podejrzanego o gwałtTVN24
wideo 2/4