Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Urzędnicy ZOM uczą odśnieżania

Warszawa

Zarząd Oczyszczania MiastaTak nie powinno się odśnieżać

"Uwaga zarządcy chodników, tak nie odśnieżajcie! Kiedy na oczyszczoną jezdnię zmieciecie śnieg z chodnika, to stwarzacie śliskość na drodze" - instruuje stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta

ZOM opublikował film pokazujący jakie zagrożenie może stwarzać źle przeprowadzone odśnieżanie. Widać na nim jadący ulicą samochód, którego kierowca nagle zwalnia, bo po prawej stronie jezdni zalega śnieg.

Najważniejsze bezpieczeństwo

- W tym przypadku śnieg powinien zostać odgarnięty na skraj chodnika, ale nie na jezdnię, tworząc tzw. opaskę między jezdnią, a częścią chodnika dostępną dla pieszych. Można również spryzmować śnieg w takim miejscu, by nie utrudniał poruszania się pieszych - czytamy na profilu ZOM na popularnym portalu społecznościowym.

Urzędnicy przypominają też, że do odśnieżania chodników przylegających do budynków i posesji ustawowo zobowiązani są właściciele i zarządcy, ale w taki sposób, żeby nie stwarzać zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego, jak również dla pieszych.

CZYTAJ TEŻ O PROBLEMACH Z ODŚNIEŻANIEM ŚCIEŻEK ROWEROWYCH

kś/ec