Urzędnicy uczą, jak jeździć na rowerze

Warszawa

ZTMRowerem po Warszawie

Sezon zainaugurowany, Veturilo się rozkręca, czas na naukę. Zarząd Transportu Miejskiego opublikował film, w którym pokazuje, jak prawidłowo korzystać z rowerów w ruchu ulicznym.

Jak jeździć na rowerze, by nie powodować niebezpieczeństwa i ustrzec się przed mandatami? Na te dwa kluczowe pytania odpowiada film, który został przygotowany przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Główny bohater filmu jeździ po Warszawie na miejskim rowerze. Używa głównie ścieżek rowerowych i jednego z nielicznyc pasów dla rowerów. Dopiero, gdy nie ma innej możliwości, przenosi się na jezdnie.

Ostatnim miejscem jest chodnik

- Jezdnia to przedostatnie miejsce, w którym możemy się poruszać się rowerem – przypomina Robert Tomaszewski,egzaminator warszawskiego WORD.

Ostatnim miejscem do jazdy na rowerze jest chodnik. - Pamiętaj, że jesteś tu tylko gościem i zawsze musisz ustąpić pieszemu - przypomina główny bohater filmu. Dodaje również, że przez zebrę na jezdni nie wolno przejeżdżać. - Stwarzasz w ten sposób zagrożenie i grozi za to mandat. Po prostu zejdź z roweru i przeprowadź go po pasach - mówi Piotr Jakubczak ze stołecznej drogówki, który występuje w filmie.

bf/roody