Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Urzędnicy szykują się na wojnę. Służby na katastrofę

Warszawa

fot. TVN Warszawa

W czwartek rozpoczynają się zarządzone przez wojewodę ćwiczenia służb na wypadek potencjalnych zagrożeń. Urzędnicy będą sprawdzani pod kątem wybuchu konfliktu zbrojnego, a służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, będą się zmagać z dużą katastrofą komunikacyjną.

Co to za katastrofa? – Tego nie wiedzą nawet służby, które będziemy testować. Mogę jedynie zdradzić, że wykorzystamy wielu pozorantów i ćwiczenia będą wyglądały bardzo realistycznie – mówi Magdalena Łań z biura prasowego stołęcznego ratusza.

Utrudnień nie będzie

Ćwiczenia przeprowadzane pod hasłem "Stolica 2011" potrwają dwa dni i będą się składać z kilku epizodów. Oprócz pozorowanej katastrofy, urzędnicy z certyfikatem dostępu do tajnych dokumentów otrzymają zakodowane meldunki, które będą musieli odkodować i podjąć stosowne działania. Całe ćwiczenia są owiane aurą tajemniczości i ratusz nie zdradza szczegółów. Czy w związku z tym warszawiacy powinni spodziewać się utrudnień w urzędach?

– Na pewno urzędy będą w czasie ćwiczeń pracować normalnie i warszawiacy spokojnie będą mogli załatwiać swoje sprawy – zapewnia Magdalena Łań.

mjc/ec