Urzędnicy przepraszają za korki

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plZmiana organizacji ruchu na Bemowie

- Nasi pracownicy byli rano na placu budowy i sprawdzali sytuację na objazdach. Stwierdzili m.in. źle ustawione światła na ul. Ebro. Przepraszamy kierowców za tę sytuację – mówi Mariusz Gruza, z biura prasowego dzielnicy Bemowo.

Korki, dezorientacja, kierowcy jadący pod prąd i na przełaj, słowem chaos – tak wyglądały w porannym szczycie ulice na Boernerowie, gdzie dzielnica Bemowo rozpoczęła przebudowę ronda na ul. Radiowej (róg Kaliskiego). Urzędnicy obiecują, że poprawią ustawienie świateł, ale zastrzegają jednocześnie, by w miarę możliwości omijać ten rejon.

„Lepiej jechać Górczewską”

- Poprawimy to, co można poprawić, ale nie zlikwidujemy utrudnień. Niestety, żeby długofalowo poprawić komunikację w tym rejonie, trzeba będzie przecierpieć – mówi Mariusz Gruza. – Jednocześnie apelujemy do kierowców którzy wjeżdżają do Warszawy przez Bemowo, by w miarę możliwości korzystali z ul. Lazurowej i Górczewskiej – dodaje.

Budowa ronda

W nocy z czwartku na piątek rozpoczęła się budowa ronda u zbiegu ul. Kaliskiego i Radiowej. Inwestycja potrwa do końca kwietnia.

Na Radiowej obowiązuje obecnie jeden kierunek ruchu – w stronę granic miasta. Zamknięta dla ruchu jest też ul. Kaliskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Radiową i pomiędzy ul. Radiową a ul. Gąsiorowskiego.

mjc//ec

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości