Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Urzędnicy naprawiają swój błąd. Boisko Hutnika ocalone

Warszawa

| federalspace.ru, PAP, RIA NowostiBoisko Hutnika Warszawa ocalone fot. TVN Warszawa

Boisko Hutnika Warszawa uratowane. Po kilku tygodniach rozmów urzędnicy wreszcie się dogadali - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. - Miejskie wodociągi swoją inwestycję na Bielanach przeprowadzą tak, aby nie zakłócać działalności sportowej przy Marymonckiej - zapewnia Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nie uda się natomiast uratować budynku klubowego, który trzeba będzie zburzyć.

Rura kanalizacyjna, która ma przebiegać przez teren przy Marymonckiej, zostanie ułożona specjalną metodą: w tunelu wydrążonym na głębokości 10 metrów.

Dzięki temu, obecnie istniejące na Hutniku boisko główne nie zostanie naruszone. - Prezes wodociągów zapewnił, że z boiska położonego nad rurą będzie można korzystać - powiedział Janusz Kopaniak, dyrektor WOSiR-u. To oznacza, że drużyny trenujące przy Marymonckiej nie zostaną pozbawione boiska i będą mogły nadal z niego korzystać.

Zburzą budynek klubowy

Pewne jest również, że linia średniego napięcia, która ma zasilać plac budowy MPWiK ma przebiegać poza boiskiem, a nie jak pierwotnie było zaplanowane tuż nad murawą, na której w tygodniu trenuje ponad 300 młodych piłkarzy.

Nie uda się jednak uratować budynku klubowego. - W czasie prac wykonywanych przez wodociągi, budynek będzie narażony na drgania. Trzeba będzie go zburzyć - tłumaczy Kopaniak. Jednak WOSiR negocjuje z wodociągami, aby te na swój koszt wybudowały tymczasowy budynek z szatniami i prysznicami.

Dyrektor Kopaniak zapowiada, że jeszcze w listopadzie WOSiR dostanie od MPWiK pismo, w którym zawarte będą ustalone wcześniej zasady korzystania z części działki na Bielanach.

Dbają o to, co zostało na Hutniku

Tymczasem WOSiR, który jest zarządcą terenów przy Marymonckiej 42, stara się dbać o stan trzech istniejących boisk. - Cały czas inwestujemy w sprzęt, zatrudniamy ludzi, którzy dbają o murawę boiska głównego - opisuje Kopaniak.

- Na jednym z bocznych boisk, tuż przy kortach tenisowych, zaoraliśmy całą murawę i posialiśmy trawę. Na wiosnę będzie elegancko - dodaje dyrektor.

Na boisku głównym oprócz drużyny seniorów Hutnika Warszawa, trenuje kilka drużyn juniorskich tego klubu. Przy Marymonckiej regularnie trenuje też Polonia Warszawa. Z boiska na Bielanach ma też skorzystać reprezentacja Rumunii i Polski.

Pokuta za urzędnicze grzechy

Już na początku października pisaliśmy o rozpoczęciu rozmów pomiędzy Warszawskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, a miejskimi wodociągami.

Po kilku tygodniach udało się wypracować porozumienie, które ma być dla urzędników pokutą za zaniechanie inwestycji na Euro 2012. Na Hutniku do mistrzostw Europy miały powstać nowoczesne boiska.

Uchwała bubel

Zaniedbane dzisiaj tereny klubu miały ożyć przed Euro 2012. Planowano zbudować korty tenisowe oraz kompleks boisk m.in.:do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Miała tu powstać baza dla sędziów.

Pewne jest, że przez najbliższe lata obiekty Hutnika nie staną się piłkarską perełką. Wszystko przez dwie rury, kolektora ściekowego prowadzącego do oczyszczalni Czajka. MPWiK na czas ich budowy musi zająć część terenu przy Marymonckiej 42. Zgodnie z podjętą w lipcu uchwałą rady miasta i zarządzeniem prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, WOSiR miał przekazać MPWiK do 16 września prawie 7 tysięcy mkw.

Bartłomiej Frymus