Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Ursynowski urząd na tęczowo. W sobotę parada równości

Warszawa

Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.plTęczowa iluminacja urzędu Ursynowa

Elewacja urzędu dzielnicy Ursynów została podświetlona w barwach tęczowej flagi, symbolizującej środowisko homoseksualistów. Iluminacja będzie działać przez trzy kolejne noce. W sobotę natomiast odbędzie się parada równość oraz kontrmanifestacja w obronie życia i rodziny.

Tęczowa iluminacja ursynowskiego ratusza jest częścią obchodów tygodnia równości, podczas którego odbywają się debaty, pokazy filmowe czy wystawy. Iluminacja będzie świecić do nocy z 2 na 3 czerwca.

Parada równości...

W sobotę o godzinie 15:00 spod Sejmu RP ruszy Parada Równości. Członkowie środowisk LGBT przejdą ulicami: ul. Wiejska – Al. Ujazdowskie – ul. Książęca – ul. L. Kruczkowskiego – ul. Tamka – ul. Świętokrzyska – ul. Nowy Świat – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Miodowa – ul. Senatorska na pl. Teatralny.

Finałem Parady Równości ma być Miasteczko Równości, które będzie mieściło się na pl. Teatralnym. Uczestnicy będą mogli posłuchać tam muzyki na żywo.

W miasteczku znajdą się m.in. stoiska z jedzeniem, ale także różnych organizacji czy partii politycznych. Przygotowano także wydarzenia towarzyszące manifestacji.

Trasa Parady Równości
materiał organizatora

W przeddzień Parady organizator zapowiedział zmianę trasy.

... i marsz dla życia i rodziny

Tego dnia przez Warszawę przejdzie również kontrmanifestacja - Marsz dla Życia i Rodziny. Jak zapowiadają organizatorzy będzie kolorowo, głośno i radośnie czyli tak jak w każdej rodzinie. Marsz o godzinie 10:00 wyruszy spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu i dalej ulicą Senatorską na plac Teatralny. W pochodzie weźmie udział orkiestra "Pipes and Drums" z Częstochowy, będzie również pokaz musztry.

Marsze dla życia i rodziny odbędą się także m.in. we Wrocławiu, Lublinie, Gnieźnie, Szczecinku, Olsztynie, Katowicach, Opolu, Tarnobrzegu, Bydgoszczy, Toruniu, Rzeszowie, Białymstoku, Łodzi, Suwałkach.

bf/roody