Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Ursynów: zobacz debatę o hałasie przy lotnisku

Warszawa

fot

Na posiedzeniu komisji Architektury, Budownictwa, Strategii Rozwoju i Ekologii dzielnicy Ursynów zostanie przedstawiona informacja dotycząca Obszaru Ograniczonego Użytkowania dla Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Transmisja "na żywo" na tvnwarszawa.pl.

Radni chcą poznać jakie konsekwencje dla mieszkańców Ursynowa będzie niósł za sobą dokument uchwalony w czerwcu br. przez Sejmik Województwa Mazowieckiego.

Wyznaczono dwie strefy: tak zwane Z1 i Z2. Obie różnią się poziomem hałasu – w pierwszej przekracza on 55 decybeli, w drugiej natomiast hałas waha się miedzy 50-55 decybeli.

W pierwszej nie będzie można w ogóle stawiać domów i budynków użyteczności publicznej. W szerszej strefie zakazane będzie budowanie m.in. szkół i szpitali.

Ustanowienie strefy daje jednak przed wszystkim wielu warszawiakom podstawę prawną do ubiegania się o odszkodowanie od hałaśliwego sąsiada.

TRANSMISJA Z URZĘDU DZIELNICY URSYNÓW:

bf/par