Ursynów "traci" Guziała, Białołęka Jaworskiego. Z dzielnic do Rady Miasta Warszawy

Warszawa

archiwumBurmistrz będzie radnym miasta

Ursynowem i Białołęką w następnych latach będą rządzić na pewno nowi burmistrzowie. Obecni wybrali Radę Miasta Warszawy. Piotr Guział (WWS) oraz Piotr Jaworski (PO), którzy obecnie w tych dzielnicach pełnią stanowiska burmistrzów, teraz będą warszawskimi radnymi.

Funkcji radnego miejskiego i burmistrza dzielnicy nie można łączyć. Dlatego jest pewne, że te dzielnice będą miały nowych burmistrzów.

Rodzynek wśród radnych

Piotr Guział, który startował także w wyborach na prezydenta Warszawy, już teraz przedstawia, plan swojego działania w radzie miasta. - Mój upór w działaniu wniesie pierwiastek energii w działanie rady – zapowiadał w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl. - Będę piętnował patologie. Jestem rozczarowany większością Platformy. Ta partia nie zasłużyła na to - ocenił.

Jak dodał, w radzie będzie starał się współpracować z radnymi wszystkich partii. W pierwszej kolejności będzie chciał zająć się sprawą zwiększenia kompetencji burmistrzów i walką z reklamami w stolicy.

Burmistrz Ursynowa jest jedynym przedstawicielem Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej w Radzie Warszawy

"Traktuję to jako wyraz poparcia"

Wygraną cieszy się Piotr Jaworski, burmistrz Białołęki, który na jednym z profili społecznościowych w piątek wieczorem pochwalił się zdobyciem mandatu. - Mogę już oficjalnie ogłosić po informacji Miejskiej Komisji Wyborczej. Zostałem wybrany radnym m.st. Warszawy z okręgu Białołęka, Praga-Północ. Uzyskałem (dane nieoficjalne) 7138 głosów, z tego aż 5559 na Białołęce. Rekordowe poparcie na Białołęce szczególnie cieszy - napisał.

Dodał, że traktuje je także jako wyraz poparcia dla sprawowanej w poprzedniej kadencji funkcji burmistrza dzielnica Białołęka.

- Kto teraz będzie burmistrzem? - zapytał ktoś w komentarzu . - Burmistrzem będzie ten kto otrzyma większość bezwzględną głosów składu rady - czyli minimum 12 - odpowiedział przekornie Jaworski.

TU ZNAJDZIESZ PEŁNĄ LISTĘ DO RADY WARSZAWY

Wciąż bez oficjalnych wyników

Państwowa Komisja Wyborcza wciąż nie podała oficjalnych wyników wyborów do rad dzielnic. Ale końcowe protokoły publikują niektóre z dzielnicowych urzędów. Dzięki nim znamy już nazwiska nowych radnych Białołęki, Bielan, Pragi Południe, Wawra, Włoch, Ursusa, Ursynowa, Żoliborza, Wilanowa i Śródmieścia.

O tym, który burmistrz w nadchodzącej kadencji ponownie zostanie wybrany, a który pożegna się z tą funkcją, zadecydują nowe rady dzielnic wybrane w tegorocznych wyborach samorządowych.

Zobacz też przedwyborczy wywiad tvnwarszawa.pl z Piotrem Guziałem:

"Polityka to gra"
| tvnwarszawa.pl / Artur Węgrzynowicz

su