"Ursynów połączy się z Wilanowem latem przyszłego roku"

TVN Warszawa

TVN24 | targeoUl. Rosnowskiego połączy Ursynów z Wilanowem

Władze Ursynowa złożyły wniosek o pozwolenie na budowę ulicy Rosnowskiego. Nowa, szeroka droga w połączeniu z budowaną ul. Nowokabacką ma stanowić połączenie z sąsiadującym Wilanowem.

Na dogodne połączenie Ursynowa i Wilanowa mieszkańcy czekają od lat. Urzędnicy zapowiadają, że 1 września przyszłego roku przejazd będzie w końcu oddany do dyspozycji kierowców. Nie tylko kierowców, ale też rowerzystów i pieszych. Wzdłuż nowej ulicy planowana jest bowiem ścieżka rowerowa. Jak podaje ursynowski urząd dzielnicy, w piątek 14 października złożono wniosek o pozwolenie na budowę ul. Rosnowskiego, czyli niezbędnego przedłużenia ul. Nowokabackiej. - Z chwilą oddania ulicy nastąpi nowy "etap cywilizacyjny w komunikacji" pomiędzy dwiema sąsiadującymi dzielnicami - zapowiadają urzędnicy. Po oddaniu jej do użytkowania zakończy się gehenna kierowców, którzy teraz korzystają z możliwości przejazdu z Ursynowa na Wilanów (i odwrotnie) prowizorycznym połączeniem ulicą Podgrzybków, na co narzekają i sami kierowcy, i okoliczni mieszkańcy.

Szeroka z chodnikami i ścieżką rowerową

Ulica Rosnowskiego będzie miała oddzielone od siebie dwa pasy w każdym kierunku z dwustronnym chodnikiem o szer. 2 metrów. Ścieżka rowerową, szeroka na 2,5 m, ma biec po jednej stronie. Od hałasu mają chronić ekrany akustyczne. Ursynowski ratusz dodaje, że po zakończeniu budowy ul. Rosnowskiego dotychczasowe prowizoryczne połączenie Wilanowa z Ursynowem ulicą Podgrzybków zostanie zlikwidowane. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT

Nowokabacka od strony Wilanowa:

skw

Dzielnice zyskają nowe połączenie
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl