Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ursus, Włochy, Pruszków znów były bez wody

Warszawa

sxc.huMieszkańcy mają przerwy w dostawie wody

Przez blisko 9 godzin mieszkańcy Ursusa, Włoch i Pruszkowa nie mieli wody. Awarię magistrali udało się usunąć dopiero przed godziną 18.00.

- Usterka jest już naprawiona. Woda powinna już pojawić się w kranach. Jednak jej ciśnienie przez kilka pierwszych godzin może być małe - poinformował po godzinie 18:00 Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Od rana wody nie było w Piastowie, Pruszkowie, w Ursusie, gminie Michałowice, w Regułach i Opaczu-Kolonii. To wynik wycieku, do którego doszło w nocy.

MPWiK uruchomiło zastępcze ujęcia, a wodę wyłączyło dopiero o 9.00, aby mieszkańcy mogli z niej jeszcze skorzystać przed wyjściem z domu.

Informacja od internauty

O awarii poinformowała w mailu przysłanym na warszawa@tvn.pl internautka. - Czy ktoś wie dlaczego w Ursusie znowu nie ma wody? Nie było żadnej informacji o jej braku w dzisiejszym dniu, wstaję żeby się umyć, a tu taka niespodzianka. Znowu jakaś awaria? - napisała Kasia.

Sprawdź lokalizacje beczkowozów.

mz/su/as/roody