Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Ursus, Pruszków i Piastów dwie doby bez wody

Warszawa

sxc.huMieszkańcy będą dobę bez wody

We wtorek i środę mieszkańcy Ursusa, Michałowic, Piastowa, Pruszkowa i okolic będą mieć problem z dostawą wody. Utrudnienia mają związek z remontem magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich. Służby zapowiadają postawienie beczkowozów.

"Od godziny 9. nastąpi znaczny spadek ciśnienia lub całkowity brak wody" - ostrzega w komunikacie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Prace w dwóch miejscach

Prace mają być prowadzone w dwóch lokalizacjach: na odcinku od al. Obrońców Warszawy do Spisaka oraz od Żytniej do Reymonta. Na ich czas wodociąg będzie wyłączony z użytku.

Przywrócenie wody powinno nastąpić w ciągu 48 godzin.

"Ze względu na utrudnienia w zaopatrywaniu w wodę, które mogą wystąpić w czasie wykonywanych robót, prosimy o wcześniejsze zabezpieczenie w domach niezbędnych jej zapasów" - przestrzega MPWiK. "Z chwilą wyłączenia magistrali, zostaną uruchomione wszystkie awaryjne stacje uzdatniania wody wraz z ujęciami na terenie dzielnicy Ursus i miasta Pruszkowa" - czytamy dalej w komunikacie.

Tutaj staną beczkowozy

MPWiK zapewnia dostawienie beczkowozów w kilkunastu lokalizacjach.

I tak na terenie Pruszkowa staną na ulicy Emancypatek (róg Lalki), Antka (róg Placówki), Sienkiewicza 1d, Bolesława Prusa 35.

W Piastowie: na Łukasińskiego (przy AWAKU, na osiedlu Ogińskiego) oraz na Piłsudskiego 56. W Michałowicach beczkowozy będą podstawione przy Szkolnej 15 i na Mickiewicza (między Spacerową i 11 listopada).

Najwięcej beczkowozów stanie w Ursusie: u zbiegu Skoroszewskiej i Chełmońskiego, przy Wojciechowskiego 37, Magnackiej 3, Ryżowej 48 i Warszawskiej 59.Po jednym pojawi się też w miejscowości Reguły (na skrzyżowaniu Wiejskiej i Krótkiej) oraz Opacz Kolonia (na Centralnej, przy WKD).

MPWiK zapowiada też, że we wtorek około godziny 16. opublikują kolejny komunikat, w którym poinformuje o postępie prac.

Z dużą awarią wodociągów kilkanaście tygodni temu borykali się mieszkańcy Targówka:

Awaria na TargówkuMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kw/b