Ursus, Pruszków i okolice: woda znów w kranach

Warszawa

fot

Ponad 12 godzin dłużej niż początkowo planowali wodociągowcy mieszkańcy Ursusa i okolic musieli radzić sobie bez wody w kranach. Miała być przywrócona w sobotę rano, ale wykonawca prac przy magistrali w Al. Jerozolimskich miał problem z zakończeniem robót. Mieszkańcy nie kryli oburzenia.

W sobotę wieczorem woda zaczęła stopniowo dopływać do Ursusa, Pruszkowa i Piastowa. - Najdłużej na wodę powinni czekać mieszkańcy Michałowic - mówił wieczorem Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

A wszystko przez dłuższe niż początkowo planowano prace przy magistrali w Al. Jerozolimskich. Problemy zaczęły się w piątek rano. Wtedywyłączony został fragment magistrali w Al. Jerozolimskich na odcinku między ulicami Spisaka i Jesionową. Dopływ wody w rejonie Ursusa, Piastowa, Pruszkowa i Michałowic oraz osiedli Reguły i Opacz miał być przywrócony w sobotę o godz. 9.00. Już kilka minut po tym terminie zaczęły napływać sygnały od mieszkańców tych terenów, że w kranach nadal mają sucho.

"Jak zwykle nie włączają na czas"

- No i gdzie ta woda? Człowiek się umyć nie może, jak zwykle nie włączają na czas - pisała blanka. -Minęły 24 godz., jest sobota rano i co... i wody nie ma... planowanie to wyższa szkoła jazdy - potwierdzał czyścioch. Na warszawa@tvn.pl napisała Kasia, skarżąc się na kłopty z uzyskaniem informacji.

- Pół godziny czekania na linii, bo wszyscy operatorzy są zajęci... To jest jakaś kpina z ich strony. W sobotę, kiedy ludzie są w domu, oni wyłączają wodę - relacjonowała internautka.

MPWiK: "w godzinach wieczornych"

W sobotę rano wody nadal nie było, bo wykonawca miał problemy z zakończeniem prac. Na miejsce udały się służby MPWiK. Chwilę później okazało się, że mieszkańcy będą musieli obejść się bez wody do wieczora. Stosowna informacja pojawiła się w specjalnym komunikacie na stronie internetowej MPWiK:

Szanowni Państwo, z powodu nieprzewidzianych trudności na jakie napotkał wykonawca w czasie prowadzenia robót informujemy, że prace związane z przełączeniem magistrali uległy przedłużeniu.Dostawy wody do wszystkich mieszkańców rejonu zostaną przywrócone w godzinach wieczornych.Komunikat o godzinie włączenia magistrali zostanie podany na stronie internetowej Spółki po zakończeniu prac konstrukcyjnych, w chwili napełniania przewodu i przeprowadzenia prób szczelności.

Około godz. 18 wykonawca prac przekazał magistralę wodociągowcom, MPWiK przeprowadziło próby szczelności i po godz. 21 woda zaczęła stopniowo dopływać do mieszkań.

Budują węzeł Łopuszańska

Przebudowy tego odcinka magistrali jest związana z budową węzła komunikacyjnego trasy S-2. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Oddział Warszawa), nadzór nad pracami w zakresie przełączania magistrali wodociągowej sprawuje MPWiK w m.st. Warszawie SA.

js/roody