Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ursus: pofabryczne tereny doczekają się przedszkola

Warszawa

Artur Cebula Anna Kunkel ArchitekciWizualizacja przedszkola

W Ursusie powstanie nowe przedszkole – pierwsze na pofabrycznych terenach, gdzie obecnie budowane są osiedla mieszkaniowe. Placówka dla 150 dzieci będzie gotowa w 2019 roku.

Budowa przedszkola warta ok. 7 mln zł zostanie zrealizowana na działce przy ul. Hennela. - Będzie to I etap inwestycji, która przewiduje w przyszłości budowę szkoły podstawowej z halą sportową - informuje Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy Ursus.

Z tarasami

Inwestycja obejmuje budowę dwukondygnacyjnego, sześciooddziałowego przedszkola dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu oraz wyposażeniem placówki. W przedszkolu o całkowitej powierzchni 1611 mkw. sale zajęć będą miały minimum 70 mkw. W każdej z nich osobna łazienka i kącik zabaw - labirynt wykonany jako pełna, stała, wielopoziomowa zabudowa typu meblowego.

W obiekcie znajdzie się także m.in. sala gimnastyczna z możliwością otwarcia na przyległy hol na potrzeby organizacji imprez i uroczystości z udziałem rodziców, sala zajęć integracji sensorycznej, własny blok żywienia, wydzielona część pedagogiczna, w tym pokój logopedy, pokój psychologa, pokój rozmów z rodzicami i pokój nauczycielski.

Na terenie ogrodu przy budynku powstaną trzy wydzielone place zabaw, osobno dla każdej grupy wiekowej. Przedszkolaki będą miały do dyspozycji także zewnętrzne otwarte tarasy, które powstaną przy salach zajęć na parterze.

UKSW z przedszkolem

Przed kilkoma dniami o otwarciu swojego przedszkola poinformowały władze UKSW. Inwestycja powstała na Kampusie Wóycickiego na Bielanach. Przedszkole stworzone na potrzeby studentów i pracowników uczelni będzie mogło przyjąć 80 dzieci. Uroczyste otwarcie placówki odbyło się 27 października.

CZYTAJ TEŻ: Dziś to rudera, za rok będzie przedszkole

Stary hotel przebudują na przedszkole
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

ran/sk