Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Urodzinowa impreza na MDM-ie

Warszawa

materiały promocyjneMDM ma 60 lat

"Wprowadzić masy pracujące do Śródmieścia" – takie było założenie budowniczych socrealistycznego osiedla MDM. W niedzielę MDM obchodzić będzie już 60. urodziny. To doskonała okazja do ożywienia tego miejsca - zapewniają organizatorzy zabawy.

- Gry w kapsle, guma czy skakanka, ale i malowanie graffiti, koncert piosenek warszawskich, wycieczki z przewodnikami, pokaz filmu o MDM-ie i mnóstwo innych rzeczy – wymienia atrakcje zbliżających się 60-tych urodzin MDMu, Magda Paczos współorganizatorka zabawy.

Głównym dniem świętowania będzie najbliższa niedziela – 22 lipca. Równo 60 lat po tym jak zostało zbudowane osiedle MDM w 1952 roku.

Mimo, że jubilat nie jest już młody, świętowanie urodzin będzie huczne. Bawić będzie można się nie tylko na Placu Konstytucji i na scenie ustawionej na południowym skrzydle placu, ale i w kawiarniach, w bliskim sąsiedztwie.

Koncerty, warsztaty, wycieczki

- Już o 12:00 na placu Konstytucji będzie można zagrać w gigantyczne szachy, ale i kapsle, klasy, czy gumę, czyli gry nawiązujące do lat 50. Ci, którzy interesują się historią MDM-u mogą wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem – mówi Paczos.

Wycieczki zaczną się o 16:30 i 18:30. Zbiórka jest obok hotelu MDM.

Na scenie na placu Konstytucji przez cały dzień odbywać się będą koncerty. Najciekawiej zapowiada się freestylowy występ rapera Wujka Samo Zło, "Nowe Rozśpiewanie Warszawskie", czyli koncert piosenek warszawskich, oraz gwóźdź wieczoru koncert zespołu The Bartenders. Będzie to nie lada gratka dla miłośników reggae, swingu i ska. Wstęp na wszystkie atrakcje jest darmowy.

Wokół placu Konstytucji mieszczą się siedziby wielu organizacji, instytucji, kawiarni i inicjatyw działających na rzecz kultury. Każde z tych miejsc przygotowało urodzinowe atrakcje. I tak w kawiarni "Przystanek MDM" będzie można zobaczyć film "MDM" Erica Bednarskiego i spotkać się z reżyserem. W pracowni "Duży Pokój" odbędą się warsztaty rękodzieła artystycznego, a w "Warsztacie" będzie można zagrać w planszówki. Wszystkie atrakcje są darmowe.

SPRAWDŹ DOKŁADNY PROGRAM URODZIN

band/roody