Uroczystości na prezydencję, zmiany w komunikacji

Warszawa

| Wikimedia (CC BY SA 2.0) / Stephane Mignonfot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Stolica uroczyście wita się z polską prezydencją w Unii Europejskiej, a to oznacza zmiany w komunikacji 1 lipca. Szczególnie w rejonie ul. Kasprowicza i placu Defilad.

Pierwsze problemy warszawiacy odczują na ul. Kasprowicza ok. godz. 17. Ulica zostanie zamknięta na czas trwania parady Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy. W efekcie dwie linie autobusowe zmienią trasy:

103: w kierunku METRO MŁOCINY od skrzyżowania al. Zjednoczenia/Kasprowicza: al. Zjednoczenia – Marymoncka i dalej swoją trasą;

156: w kierunku METRO MŁOCINY od skrzyżowania Żeromskiego/Kasprowicza: Żeromskiego – al. Zjednoczenia – Kasprowicza i dalej swoją trasą.

Więcej zmian szykuje się w ścisłym centrum w piątek w nocy, gdy na placu Defilad będzie odbywał się koncert TU Warszawa:

METRO

Kursowanie podziemnej kolejki zostanie wydłużone do godz. 4.00, a wagony będą kursowały co 5 minut. "Ponadto podstawione będą 4 dodatkowe pociągi metra (składy 6-wagonowe, po 2 w każdym kierunku), które oczekiwać będą na pasażerów na stacjach Plac Wilsona (kier. KABATY) oraz Politechnika (kier. MŁOCINY)" – informuje ZTM.

TRAMWAJE

W nocy (pomiędzy 22.00 a 1.00) linie 24 i 25 będą kursowały co 15 minut.

ZTM uruchomi też 20 dodatkowych pociągów tramwajowych, które mają rozwozić uczestników imprezy. Po decyzji dyżurnego ruchu mają być podstawione ok. godz. 1.00:

- na trasie linii 4 – 4 pociągi w kierunku Bródna, wyjeżdżające z pętli ZAJEZDNIA R‑1 WOLA ulicą Wolską – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski i dalej trasą linii skróconą do pętli ANNOPOL;

- na trasie linii 8 – 4 pociągi w kierunku Jelonek, wyjeżdżające z pętli AL.ZIELENIECKA trasą: most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie i dalej trasą linii w kierunku pętli OS.GÓRCZEWSKA;

- na trasie linii 9 – 4 pociągi w kierunku Ochoty, wyjeżdżające z pętli WIATRACZNA trasą: al. Waszyngtona – most Poniatowskiego – Al.Jerozolimskie i dalej trasą linii w kierunku pętli OKĘCIE;

- na trasie linii 24:

4 pociągi w kierunku Bemowa, wyjeżdżające z pętli WIATRACZNA trasą: al. Waszyngtona – most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie i dalej trasą linii w kierunku pętli NOWE BEMOWO;

4 pociągi w kierunku Pragi Południe, wyjeżdżające z pętli PL.NARUTOWICZA trasą: Grójecka – Al. Jerozolimskie i dalej trasą linii w kierunku pętli GOCŁAWEK.

1 lipca ZTM uruchomi też nową linię autobusową – 575, która połączy lotnisko Chopina z metrem.

Autobus będzie kursował na trasie: LOTNISKO CHOPINA – Narkiewicza – Wirażowa – Poleczki – Puławska – METRO WILANOWSKA Linia 575 będzie woziła pasażerów co 15 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza szczytem oraz w dni wolne od pracy.

ran/ec