Urbana zadowoli remis. "Jesteśmy na podobnym poziomie"

Warszawa

Legia.com / TVN24Mówi Jacek Magiera

Jan Urban uważa, że to Molde musi wygrać pierwszy mecz, a Legia tylko może. Trener Legii nie zawiesił swoim podopiecznym poprzeczki za wysoko i oczekuje od nich jedynie remisu. Relacja "na żywo" z pierwszego spotkania III rundy kwalifikacji LM na sport.tvn24.pl w środę od godziny 19.

Urban przyznał przed wyjazdowym meczem z norweskim Molde w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów, że oba zespoły są na podobnym poziomie.

- Nie sugerujemy się tym, że polska liga wystartowała niedawno, a norweska jest już w połowie sezonu. Dla obu drużyn Liga Mistrzów to coś zupełnie innego, najważniejsze rozgrywki. Myślę, że nasze drużyny są na podobnym poziomie - przyznał szkoleniowiec legionistów podczas wtorkowej konferencji prasowej w Molde.

"Wygrać u siebie"

- Wydaje mi się, że jeśli ktoś chce przejść do kolejnej rudny, musi wygrać u siebie. Jeżeli jutro zremisujemy, to może być jeden z kluczowych aspektów tego dwumeczu - stwierdził.

Prawie rok temu Legia odpadła w kwalifikacjach Ligi Europejskiej po starciu z innym norweskim zespołem - Rosenborgiem (1:1, 1:2). Z kolei w sezonie 2009/2010 została wyeliminowana w LE przez Broendby Kopenhaga (1:1, 2:2).

"Do trzech razy sztuka"

- Jeśli chodzi o skandynawskie drużyny, to... do trzech razy sztuka. Ekipie Broendby ustąpiliśmy tylko gorszym bilansem bramek, było bardzo blisko. Z kolei w obu spotkaniach z Rosenborgiem prowadziliśmy, ale nie utrzymaliśmy korzystnych wyników do końca. Przyszła pora na zwycięstwo - buńczucznie zapowiedział Urban.

W środę trener stołecznej ekipy nie będzie mógł skorzystać m.in. z będącego ostatnio w wysokiej formie obrońcy Jakuba Rzeźniczaka.

- Nie zagra z powodu urazu, miejmy nadzieję, niegroźnego. Nie chcieliśmy ryzykować, dlatego nie przyleciał do Norwegii - wytłumaczył trener mistrzów Polski.

Spotkanie Molde - Legia rozpocznie się w środę o godz. 19. Rewanż tydzień później w Warszawie. Zwycięzca dwumeczu awansuje do czwartej rundy kwalifikacji LM, a przegrany zagra w czwartej (także ostatniej) rundzie eliminacji Ligi Europejskiej.

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

PIŁKARZE JUŻ W MOLDE - CZYTAJ NA LEGIA.COM

Zdjęcie główne Leszek Szymański/PAP

kris/roody