Urban: Zostawiliśmy serce na boisku, ale to za mało

Warszawa

- Awansowała drużyna lepsza - powiedział po remisie ze Steauą Bukareszt przybity trener Jan Urban. Z drugiej strony dodał, że doświadczenie, którego nabrała jego drużyna, przyda się w Lidze Europy.

Przed rewanżem w lepszej sytuacji była Legia - z Bukaresztu wywiozła remis 1:1. Wystarczyło bezbramkowo zremisować.

Mecz rzeczywiście zakończył się "podziałem punktów", ale wynik 2:2 premiował mistrza Rumunii. - Steaua pokazała dzisiaj, że grała na luzie, dzięki temu miała znacznie więcej miejsca na boisku - ocenił trener Urban.

Wspaniała przygoda

Rąk jednak nie załamuje. - Zapłaciliśmy cenę za brak doświadczenia, ale przeżyliśmy wspaniałą przygodę. Liga Europy, także jest bardzo poważana. Jeśli rozegramy w sumie 12 spotkań w europejskich pucharach to zaprocentuje w przyszłości - dodał.

Wychwalał "jakość Steauy". - Nam takiej jakości brakowało. Zawodnicy zostawili serce na boisku, ale to za mało - zakończył.

W piątek Legia pozna trzech rywali w Lidze Europy. - Ten dwumecz i sześć spotkań jakie rozegraliśmy w eliminacjach Ligi Mistrzów to pokaźny bagaż doświadczeń dla zawodników. Będziemy mieć kolejne mecze w Lidze Europy i to też zaprocentuje - zakończył.

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

Główne zdjęcia Bartłomiej Zborowski/PAP

kcz/ec